2022. október 8.
Győzelem a bajnoki rajton
14-9-re nyert az FTC-Telekom a szezon első tétmérkőzésén.

126 napot kellett várni arra, hogy a Bajnokok Ligája belgrádi bronzmérkőzése után ismét tétmeccset játsszon az FTC. A bajnoki rajton pedig alaposan bekezdett Varga Zsolt új csapata, no meg az új igazolások is. Nagy Ádám lőtte ugyanis a BVSC kapujába az idény első gólját, majd a szintén nyáron érkező Vadovics Viktor folytatta két találattal. A bombagólok után Varga Dénes egy gyönyörű ejtéssel villant meg. Támadasban minden gördülékenyen működött, a védekezés viszont még nem állt össze, így az első negyedet csupán 5-4-es előnnyel zártuk.

A folytatás is szorosan alakult, a zuglóiak tartották magukat és a nagyszünetre 6-6-ra egyenlítettek. A harmadik negyedre a szép egyéni megmozdulások mellett gyönyörű összjátékokat is láthattunk a Fraditól, amely Nemanja Ubovics és Molnár Erik emberelőnyös találataival ellépett 11-8-ra. Védekezésben pedig hosszú percekig megállítottuk a BVSC-t, így az utolsó negyedben már hat gólos is volt az FTC előnye. Varga Zsolt csapata a végére felőrölte a hazaiakat és 14-9-re megnyerte első bajnokiját.

KÖSZÖNJÜK SZURKOLÓINKNAK, HOGY A SZEZON ELSŐ MECCSÉN IS HATALMAS ELÁNNAL BUZDÍTOTTÁK A CSAPATOT!

A rajtról hiányzott Jansik Szilárd, Német Toni és Luca Damonte, akik ezúttal pihenőt kaptak, hiszen hosszú szezon áll a csapat előtt, melyben remélhetőleg a végéig versenyben leszünk az trófeákért.

A következő fordulóban Szentesre látogatunk október 19-én, majd három nappal késő jön szezonbeli első hazai meccsünk a Népligetben, ahol a Honvédot fogadjuk.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alapaszakasz, 1. forduló - 2022.10.08.
Budapest, Laky Károly Uszoda
BVSC-ZUGLÓ - FTC-TELEKOM 9-14 (4-5, 2-1, 2-5, 1-3)
Gólszerzőink: Nagy 3, Ubovics 3, Vadovics 3, Varga D., Fekete, Molnár, Vigvári, Merkulov 1-1

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.