2023. március 24.
Győzelem a Miskolc ellen
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata újabb három pontot zsebelt be a pénteki bajnokin.

Rendhagyó találkozót játszott férfi vízilabdacsapatunk a Miskolc ellen, hiszen rendezőként, de nem hazai csapatként álltunk ki. Ez azért történt, mert ellenfelünk nem tudta megrendezni saját uszodájában a találkozót. Ennek megfelelően zöld sapkát húztunk magunkra, de a mérkőzés alakulása nem volt ennyire bonyolult.

Rögtön 2-0-ra vezettünk, először Pohl Zoltán magasodott a kapufánál, majd Német Toni kapott passzt Argiropulosz-Kanakakisztól, centerünk pedig üresen állt, és értékesítette a ziccert. Gyorsan egyenlített a Miskolc, de Vadovics Viktor duplája és Jansik Szilárd emberelőnyös megjátszása egyből háromgólos előnyt jelentett.

Még nagyobb gólkülönbséget értünk el a második játékrészben. Danyiil Merkulov lőtte át a védelmet, majd Varga Dénes büntetője következett. Ezután ellenfelünk megszerezte egyetlen gólját a negyedben. Merkulov a másodikat, Vadovics pedig a harmadik találatát jegyezte. Ubovics centerből volt eredményes, a félidő előtt pedig még Argiropulosz-Kanakakisz lógott meg, és be tudta fejezni a támadást.

Alacsonyabb fordulatszámon pörögtünk a második félidő első felében. Egyből egy büntetőt értékesítettek ellenünk, de mi is kaptunk egy ötméterest ezután, amit Paján Bátor végzett el. Jansik kapta a kapu előtt a labdát, majd befejezte az akciót, utána Varga Dénes küldte el a védelmet egy passzcsellel, és kapufás gólt lőtt. Nem sokáig volt 14-4, hiszen gólt kaptunk, de Jansik visszaállította a tízgólos különbséget.

Három további gólt lőttünk az utolsó negyedben. Argiropulosz-Kanakakisz, Paján Bátor és Varga Bence talált be, ezzel beállítva a 18-5-ös végeredményt. Jövő hét csütörtökön a Szegedet fogadjuk, majd az UVSE ellen csapunk össze idegenben. Azt követően pedig három komoly ellenfél jön, a Dubrovnik, az OSC és végül a Vasas.

OB I, férfiak, 19. forduló

Miskolc – FTC-Telekom Waterpolo 5-18 (2-5, 1-6, 2-4, 0-3)

Az FTC gólszerzői: Vadovics, Jansik 3, Merkulov, Varga D., Argiropulosz-Kanakakisz, Paján 2, Pohl, Német, Ubovics, Varga B. 1-1

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.