2023. január 13.
Győzelem az UVSE ellen!
Az FTC-Telekom férfi vízilabda csapata 7 góllal verte az UVSE együttesét a Népligetben.

A Spandau elleni szerdai BL-vereség után máris bajnoki várt Varga Zsolt csapatára. Szurkolóink látványos bevonulással és hangos rigmusokkal kezdték a lilák elleni találkozót, a csapat pedig gyors gólokkal. Az első negyedben csak mi jutottunk szóhoz, Molnár Erik szerezte meg a vezetést, aki egymás után kétszer talált be volt csapata ellen. Hátul Szakonyi Dániel állta a sarat, Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz pedig elől kiállítást harcolt ki.

A második negyedben talált be először az UVSE, Ionescu Erik szerezte meg csapata első gólját. Ezután Varga Dénes betört, és közelről járt túl Korom Dániel eszén, majd távolról lőtt óriási gólt. A hátralévő öt percben nem sikerült újból betalálni, a védelmünk is stabilan állt a lábán, így 5-1-es vezetéssel mentünk a pihenőre.

A második félidő első felében mindkét fél megduplázta góljainak számát. Négyszer voltunk eredményesek zsinórban. Fekete Gergő akcióból, majd Pohl, Molnár és Daniil Merkulov használta ki jól az emberfórokat. A második vendég-találatot is Ionescu Erik szerezte, őt pedig ismét Merkulov követte a gólszerzők névsorában.

A negyedik negyedben Szakonyit Sipos váltotta a kapuban, akit két gyors góllal felavattak, de a mérkőzés hajrájában kétszer is szépen hárított fiatal kapusunk. A hajrában két gyors Fekete-góllal zártuk a meccset, így 12-5-re nyertük a találkozót.

Varga Zsolt csapatára nyolc napon belül, három rangadó is vár, jövőhét kedden az OSC-t, majd a Vasast és a Belgrádot fogadjuk a Komjádiban.

Férfi vízilabda
OB I, 8. forduló
FTC-Telekom - UVSE 12-5 (3-0, 2-1, 5-1, 2-3)
FTC-MVM Népligeti Sportközpont

Az FTC gólszerzői: Molnár, Fekete 3, Varga, Merkulov 2, Argiropulosz-Kanakakisz, Pohl 1-1

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.