2023. február 28.
Vereség Belgrádban
Az FTC-Telekom férfi pólócsapata óriási küzdelemben maradt alul a Novi Beograd elleni BL-mérkőzésen.

Beragadt a zöld-fehér gépezet a mérkőzés elején, 3-0 is állt az eredményjelzőn, de hamar egyenlítettünk, Luca Damonte és Jansik Szilárd szebbnél-szebb gólt lőtt, Varga Dénes pedig büntetőből talált be. A játékrészt egy szerb találat zárta, így 4-3-as hátránnyal folytattuk a mérkőzést.

10 gólt hozott a második negyed. Jansik egyszerűen felállt, majd bebombázta távolról a labdát a hálóba, Dusan Mandics ezután vezetést szerzett, de Varga klasszis mozdulattal hajolt el és lőtte el egy blokkoló kéz mellett. Ezután kettővel lépett meg ellenfelünk, és ezt Merkulov, majd Varga góljai után is tartották, azonban Jansik a negyed utolsó másodpercében beejtette a labdát a gólvonal mögé.

Vogel Soma állt be a fordulás után a kapuba, mindössze két gólt kaptunk a negyedben, mi viszont négyet lőttünk. Argiropulosz-Kanakakisz és Jansik talált be, majd megfordította a találkozót a Beograd, de Damonte és ismét Argiropulosz-Kanakakisz volt eredményes, ezzel a vezetéssel kezdtük meg az utolsó nyolc percet.

Jobban bírták a szerbek a mérkőzés hajráját. Háromszor találtak be zsinórban, mi pedig nem találtuk meg a réseket a pajzson. 22 másodperccel a hármas sípszó előtt Molnár Erik állította be a 14-13-as végeredményt.

Ezzel a vereséggel maradtunk a harmadik helyen a tabellán, és leszakadtunk a Beograd, Brescia párostól. A következő Bajnokok Ligája-meccsünket március 21-én játsszuk. A német Spandaut fogadjuk a Császár-Komjádi Sportuszodában, ahol revansot vehetünk januári vereségünkért.

LEN Bajnokok Ligája, férfiak, B csoport, 9. forduló

Novi Beograd – FTC-Telekom Waterpolo 14-13 (4-3, 5-5, 2-4, 3-1)

Az FTC gólszerzői: Jansik 4, Varga D. 3, Damonte, Argiropulosz-Kanakakisz 2-2, Merkulov, Molnár 1-1

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.