2023. április 4.
Döntetlen Dubrovnikban
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata döntetlent játszott a Jug Dubrovnik ellen a Bajnokok Ligájában.

A mérkőzés kezdetén többször is volt lehetősége férfi vízilabdacsapatunknak megszerezni az első találatot, de ez csak három perc után, Vigvári Vendel révén történt meg. Az egyenlítés kis híján gyorsan jött, ám Zuvela büntetőjét Vogel Soma kapufára tolta. Jansik Szilárd duplázta meg előnyünket, a csütörtökön 29. életévét betöltő klasszisunk elemi erővel bombázott a kapuba.

A 3-0-ért támadhattunk ezután, de nem jártunk sikerrel, a Dubrovnik ebből lefordult, és első körben sikerült rendeződnünk, de Fatovics belógott a védők mögé, szépített, ráadásul az előnyünk is eltűnt, miután Lazics talált be, így 2-2-es döntetlennel ért véget az első negyed.

Pohl Zoltán többször is villámgyors volt, hiszen a labdát még ő hozta el a ráúszásnál, pár pillanattal később pedig már ő magasodott a kapu előterében, és gólt szerzett Luca Damonte passzából. Továbbra sem tudtuk tartani az előnyünket, ismét egál volt az állás, de megint előnybe kerültünk, amikor Vadovics Viktor egy kapufáról lepattanó labdát passzolt az üres kapuba.

Folytatódott a gólparádé, menetrend szerint egyenlített a Jug, és folytattuk a sormintát mi is, hiszen Varga Dénes büntetőből szerzett ismét vezetést. 5-5-nél Vogel Soma ismét büntetőt védett, Varga pedig gyönyörű gólt szerzett, a második negyedet tehát előnnyel fejeztük be.

A fordulás után azonban sokáig nem találtunk be, ezt pedig megbosszulta ellenfelünk, és ismét döntetlenre álltunk, sőt, a vezetést is átvette a hazai csapat, majd Kakaris hozott minket nehéz helyzetbe, amikor kétgólos előnyt szerezett csapatának.

Nyolc percünk volt hátra a kétgólos hátrány ledolgozására. Luca Damonte kezdte meg ezt, Jansik pedig eltüntette a különbséget. Ennyire viszont nem adta könnyen a bőrét a Dubrovnik, és ismét náluk volt az előny, de Nemanja Ubovics centerből 9-9-re módosította az állást.

A horvátok lőtték be először a tizediket, majd egyből rajtunk volt a sor, és Nagy Ádám egyenlített. Luca Damontének volt a legnagyobb lélekjelenléte az utolsó percekre, kár, hogy a túloldalon Franko Lazics is elmondhatta ezt magáról. A két játékos egyaránt kétszer talált be, a horvátok nyolcasa két másodperccel a lefújás előtt, így 12-12-es végeredménnyel zárult a mérkőzés.

Ezzel a döntetlennel csökkent az esélye annak, hogy a harmadiknál jobb helyen zárjuk a csoportot. Szombaton a bajnokságban az OSC következik.

Bajnokok Ligája, férfiak, B csoport, 11. forduló

Jug Dubrovnik - FTC-Telekom Waterpolo 12-12 (2-2, 3-4, 3-0, 4-6)

Az FTC gólszerzői: Damonte 3, Varga D., Jansik 2-2, Vigvári, Pohl, Vadovics, Ubovics, Nagy 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.