2022. augusztus 17.
Győzelem Franciaország ellen a BENU Kupán
Varga Zsolt első itthoni mérkőzésén sikerrel mutatkozott be, fejlődő játékképet vár a kapitány.

Az Európa-bajnoki felkészülés jegyében háromnapos torna zajlik a Margit-szigeten, Franciaország, Hollandia és Japán válogatottjai ellen tesztelheti megfiatalított keretét Varga Zsolt, melyben 8 ferencvárosi kötődésű játékos szerepel.

Az első mérkőzésen, Franciaország ellen Vogel Soma kezdett a kapuban és végigvédte a mérkőzést, három labdaszerzéssel és nyolc védett lövéssel vette ki részét a sikerből. A játék képe hullámzó volt, ahogyan egy felkészülési időszakban ez természetes, de a magyar válogatott alapvetően uralta a találkozót.

A második negyed közepe volt magyar szempontból a legeredményesebb, ekkor 5-5 után négy gólt lőttek a mieink, miközben egyet sem kaptak. A franciák ezzel együtt nem törtek meg, végig ott lihegtek a magyar csapat nyakában, végül a gólzáporos negyedik negyed után 14-10-es magyar győzelem született.

Varga Zsolt a mérkőzés után így értékelt:

- Örülök annak, hogy a világbajnokságon szerzett negatív tapasztalatok ellenére nagyon jól kezelték a fiúk a pszichés környezetet. Az elején éreztem plusz feszültséget bizonyos játékosokon, de az újoncokon is, rajtuk az első hazai mérkőzés miatt. Láthattuk, hogy ebből aztán el tudtunk indulni felfelé, és bár volt egyfajta hullámzása a mérkőzésnek, a harmadik negyedben visszaállt a védekezésünk, elöl tudtunk gólokat lőni. Nagyon fontos volt, hogy végre elkezdjünk hivatalos meccseket játszani, mert ezekből derül ki, mi működik jól és min kell még dolgozni. Összességében elégedett vagyok.

6. BENU Kupa
Férfi felkészülési torna, Margit-sziget, 1. játéknap
Magyarország-Franciaország 14-10 (4-3, 5-2, 1-1, 4-4)

Gólszerzők: Zalánki 3, Angyal, Fekete G., Nagy Á., Manhercz K. 2-2, Vigvári, Jansik, Konarik 1-1

Hollandia-Japán 12-13

Augusztus 18., 17.30: Franciaország - Hollandia
Augusztus 18., 19:00: Magyarország - Japán
Augusztus 19., 17.30: Japán-Franciaország
Augusztus 19., 19:00: Magyarország-Hollandia

,,A csapat első számú szurkolója vagyok"

Dejan Sztankovics meglátogatta és támogatásáról biztosította férfi vízilabda-együttesünket a pénteki edzésen.

Bejutott a bajnoki döntőbe az FTC férfi pólócsapata

Remek játékkal, magabiztosan 19-10-re nyerte meg Nyéki Balázs együttese az OSC elleni elődöntőt.

A döntő kapujában

Egy győzelemre van attól az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata, hogy bejusson a bajnoki fináléba.

Már lehet jegyet venni a máltai Final Fourra

Az FTC már biztosan ott lesz a klubvízilabda csúcseseményén, a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.