2021. július 2.
Varga-parádéval győztünk a BENU-kupa nyitányán
Férfi vízilabda-válogatottunk 19-14-re legyőzte az oroszokat a Margitszigeten.

A tokiói olimpiára készülő férfi vízilabda-válogatottunk hat fradistával a keretben, megkezdte szereplését a BENU-kupán, a Margitszigeten. Első ellenfelünk az orosz válogatott volt. A találkozó elején a csapatok fej-fej mellett haladtak, mind a két oldalon öt-öt gól esett, míg a nagyszünetre a mieink egygólos előnnyel mehettek (9-8).

A folytatásban a magyar csapat tovább fokozta a tempót, és hatszor is bevette az ellenfél kapuját. A záró nyolc percnek hatgólos előnnyel (15-9) mehettünk neki, és ugyan az oroszok 5-4-re hozták az utolsó negyedet, a meccset így is mi nyertük 19-14-re. A fradista különítmény nagy szerepet vállalt a győzelemben, hiszen a képünkön látható Varga Dénes ötször, Zalánki Gergő kétszer, míg Vámos Márton és Jansik Szilárd egy-egy alkalommal talált a kapuba.Érdekesség, hogy az orosz csapatnál az új igazolásunk, Daniil Merkulov három gólig jutott. Folytatás szombaton, 20.30-tól a horvátok ellen.

Férfi vízilabda, BENU-kupa, Margitsziget, 2021.07.02.

Magyarország - Oroszország 19-14 (5-5, 4-3, 6-1, 4-5)

Gólszerzők: Varga D. (5), Pásztor (4), Manhercz (2), Zalánki (2), Hosnyánszky (2), Jansik, Vámos, Hárai, Burián

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.