2022. október 19.
Hajtós meccsen három pont Szentesről
Ubovics és Vigvári triplázott, két újoncot avatott bajnoki győzelemmel a Fradi vízilabdacsapata.

Nemanja Ubovics rögtön beköszönt akcióból a mérkőzés elején, majd a negyed felénél ismét ő volt eredményes centerből – így adta meg az alaphangot a vízilabdabajnokság második fordulójában Szentesen. A folytatásban is sikerült megőrizni az előnyt és a mezőnyfölényt, de nem adta könnyen magát a házigazda.

Viszonylag kevés emberelőnyös lehetőség adódott a mérkőzés folyamán, ám az eredményességhez ehhez nem is volt szüksége fórra Varga Zsolt tanítványainak. A második negyed elején már Vigvári Vendel is két találatnál járt, közte csak Chilkó Márton szépítése tartotta a Szentest (1-4).

A félidőig Varga Dénes és Danyiil Merkulov is beköszönt, valamint vízbe ugrott élete első OB I-es mérkőzésén a 16 esztendős Haverkampf Bence is, aki a nyáron érkezett a Fradiba. Egyáltalán nem volt megilletődve, nagy kedvvel próbált élni a lehetőséggel.

Nem hagyta magát lerázni a Szentes, de fontos volt, hogy minden kapott gól után rögtön a következő támadásból eredményesek tudtunk lenni. Így a hajrához úgy érkezett a két csapat, hogy minden negyedet egy góllal nyerni tudtunk, az utolsó emberelőnynél pedig időkérés után Luca Damonte találta meg jól a fiatal Varga Vincét (7-12). A hajrában egy másik újoncot is avattunk, a kapuban bemutatkozott a 19 éves Sipos Bendegúz.

A bajnokságot az első hazai mérkőzéssel folytatjuk szombaton, a Honvédot fogadjuk 16.00-tól a Népligetben!

OB I, férfiak, 2. forduló

Szentes-FTC-Telekom Waterpolo 7-12 (1-2, 2-4, 3-4, 1-2)
Az FTC gólszerzői: Ubovics, Vigvári 3-3, Merkulov 2, Varga Dénes, Molnár, Nagy Á., Varga Vince

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.