2023. április 1.
Győzelem az UVSE ellen, jöhetnek a rangadók
Az FTC-Telekom férfi pólócsapata magabiztos játékkal és újabb három ponttal hangolódott a rangadók sorára.

Úgy kezdődött a találkozó, ahogy egy szombat délelőtti mérkőzés szokott. A csapatok óvatosak voltak egymással, egyik fél sem esett neki az ellenfélnek. Az UVSE azonban megrángatta az oroszlán bajszát, amikor Ionescu Erik egy kimért ejtés révén szerzett vezetést a hazaiaknak, pont akkor, amikor lejárt a támadóidő.

Válaszképpen két és fél perc alatt négy góllal szórtuk meg ellenfelünk. Varga Dénes büntetője nyitotta a sort, majd csapatkapitányunk nagyszerű gólpasszt adott Pohl Zoltánnak. Nemanja Ubovics is kivette a részét a gólokból, ráadásul egyből egy duplával.

Második találata előtt Varga Vince nagyszerűen húzta magára a kapust, majd passzolt középre a szerb centernek, aki nem hibázott üres kapura.

Szorosabb játékrész következett, ellenfelünk három alkalommal is betalált, míg Varga Zsolt csapata négyszer hatolt át eredményesen az UVSE védelmén. Varga Dénes egyszer, Vadovics Viktor kétszer vette ki a részét a góllövésből, Argiropulosz-Kanakakisz emberelőnyös találata beállította a 8-4-es félidei eredményt.

A találkozót a fordulás utáni nyolc percben döntöttük el végleg, amikor öt lőtt góllal szemben makulátlan maradt a védelmünk. Varga Dénes a mérkőzés legeredményesebb játékosává lépett elő, amikor harmadjára talált be. Veterán világklasszisunk után a fiatalok is szóhoz jutottak. Haverkampf Bence és Lugosi Csongor egymás után vették be Korom Dániel kapuját. Luca Damonte után pedig ismét Lugosi növelte előnyünket.

Varga Vince csatlakozott társaihoz a gólszerzők sorában a negyedik játékrész elején. Ezután háromszor hibáztunk hátul és mindhárom hibából gólt is kaptunk. Az utolsó negyedben viszont örülhettünk még egy Haverkampf-gólnak.

Ezzel a 15-7-és győzelemmel lezárult a felkészülési időszak az előttünk álló három rangadóra. Hétfőn Dubrovnikba indul csapatunk, hogy kedden újabb BL-meccset vívjon a házigazda Jug együttesével. Jövő hét szombaton a bajnoki tabella második helyén álló OSC otthonába látogatunk, utána szerdán pedig a Vasassal küzdünk meg a bajnokságban.

A magyar riválisok ellen megnyert mérkőzések pedig biztos alapszakasz győzelmet jelentenének.

Ob I, férfiak, 21. forduló

UVSE – FTC-Telekom Waterpolo 7-15 (1-4, 3-4, 0-5, 3-2)

Az FTC gólszerzői: Varga D. 3, Ubovics, Vadovics, Haverkampf, Lugosi 2-2, Pohl, Damonte,  Argiropulosz-Kanakakisz, Varga V. 1-1

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.