2023. február 8.
Hatalmas győzelem a BL magyar rangadóján!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a második negyedben eldöntötte a mérkőzést az OSC ellen.

Szoros találkozónak indult, nagy arányú győzelem lett a vége. Vigvári Vendel gólja nyitotta meg a mérkőzést, amire Tóth válaszolt, később Argiropulosz-Kanakakisz talált be, de ezúttal is egyenlíteni tudott a hazai csapat. Vigvári emberelőnyös góljával viszont megszereztük, és már meg is tartottuk az előnyt.

Az igazi játék a második negyedben kezdődött. Hét lőtt gól mellett csak egyet kaptunk, ez pedig eldöntötte a három pont sorsát. Pohl Zoltán és Jansik Szilárd találatára Burián lőtt egyet, majd ötször találtunk be zsinórban. Fekete után Jansik másodjára is eredményes volt, Varga Dénes óriási gólját követően Fekete járt túl az ellenfél kapusának az eszén, majd Argiropulosz-Kanakakisz zárta a sort.

Pohl Zoltán ihletett formában játszott az egész találkozón, kétszer is betalált a folytatásban, apró szépséghiba volt a két találat között Bundschuh Erik akciógólja. Argiropulosz-Kanakakisz egy csodálatos csavargóllal 13-4-re módosította az állást, a játékrészt pedig Dala zárta.

Három gólváltással indult az utolsó nyolc perc. Fekete Gergő találatára Salamon, Pohl negyedik góljára Manhercz, Luca Damonte értékesített emberelőnyére pedig Dala válaszolt. Ezután egy négygólos OSC-roham sem volt elég ahhoz, hogy a hazaiak begyűjtsék a három pontot. Varga Zsolt együttese magabiztosan, szépségdíjas gólokat szerezve győzte le az OSC-t a BL magyar rangadóján!

Szombaton a BVSC-t fogadjuk a Császár-Komjádi Sportuszodában, a BL-ben legközelebb az OSC ellen játszunk jövő hét pénteken, szintén a Császár-Komjádi Sportuszodában.

Bajnokok Ligája, férfiak, B csoport, 7. forduló

OSC – FTC-Telekom Waterpolo 12-16 (2-3, 1-7, 2-3, 7-3)

Az FTC gólszerzői: Pohl 4, Argiropulosz-Kanakakisz, Fekete 3-3, Vigvári, Jansik 2-2, Varga D., Damonte 1-1

Rangadók hete

Három napon belül két bajnoki mérkőzést is játszik a Komjádiban az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

Sikerült nyerni Bresciában!

Óriasi hajrával fordított az FTC-Telekom férfi pólócsapata, és két forduló után hibátlan a BL-csoportban.

Megtörnénk a jeget Bresciában

Szerda este a BL-szezon egyik legnehezebb feladata vár az FTC férfi vízilabdacsapatára.

Fölényes siker a rangadón

Kilenc góllal győzött a listavezető FTC-Telekom vízilabdacsapata a második helyen álló BVSC ellen.

Leszakíthatjuk üldözőinket

Két BL-rangadó között a bajnokságban is kiemelt meccs vár az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapatára.

Gyászol a Fradi-család: elhunyt Wiesner Tamás

Életének 74. évében elhunyt az FTC egykori vízilabdázója, szakosztályvezetője, az Európa-bajnok Wiesner Tamás.

Telt ház, görögverés, varázslatos BL-este a Komjádiban

Férfi vízilabdázóink remekeltek a Bajnokok Ligája rangadóján az Olympiakosz ellen - VIDEÓ

Legyőztük az Olympiakoszt!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hatalmasat játszva győzte le a görög sztárcsapatot 11-9-re.