2020. július 26.
Hibátlan teljesítmény a Magyar Kupa első fordulójában
Harmadik meccsét is magabiztosan nyerte meg az FTC-Telekom és maximális ponttal lép a második körbe.

A szombati Pécs elleni 25-5, majd a KSI-vel szembeni 22-7 után vasárnap várt a papíron legnehezebb meccs a címvédőre FTC-re. Végül a Miskolc sem nehezített meg a dolgunkat…

Vámos Márton duplája, Vogel Soma büntetővédése, Vigvári Vendel elhajlásos gólja, Constantin-Bicari centertalálata, Fountoulis bombája. Röviden így nézett ki a tökéletes első negyedünk, amibe csupán egy bekapott gól rondított bele, így 5-1-es állt az eredményjelzőn nyolc perc játék után. Ahogy szombaton, úgy most sem lassított a Fradi! A folytatásban Jansik Szilárd bombázott, majd ejtett szépen a miskolci kapuba (7-1), de az sem volt semmi, ahogy Bicari kétszer is kiszorított helyzetben teljesen a víz alá nyomva, össze-vissza forgatva védőjét szerzett gólt, amivel már 9-1 volt nekünk a félidőben.

A fordulás után kicsit kiengedtünk és Kállay Márk gyors gólja után sokáig nem jött a folytatás. A miskolciak büntetőből bevették Vogel kapuját (10-2), de a másik oldalon Vigvári is értékesített egyet (11-2). Aztán megráztuk magunkat, Fekete Gergő úszott meg a szélén és tálalt jó ütemben Mezei Tamásnak, aki már nem hibázott (12-2), majd Kállay szerzett ismét gólt távolról (13-2). Az utolsó negyedben két büntetőből szereztünk gólt Nyíri Balázs és Fountoulis révén (15-2), majd Német Toni is feliratkozott a gólszerzők közé egy duplával.

Az FTC végül 17-4-re megnyerte a Miskolc elleni meccset, így kilenc ponttal folytatja szereplését a Magyar Kupában. A következő csoportellenfeleinkről hamarosan beszámolunk.

Csoportunk végeredménye: 1. FTC 9 pont, 2. Miskolc 4 pont, 3. Pécs 4 pont, 4. KSI 0 pont

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA

1.forduló, 2020. július 26., vasárnap

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – PANNERGY MISKOLC 17-4 (5-1, 4-0, 4-1, 4-2)

Gólszerzőink: Constantin-Bicari 3, Vámos 2, Vigvári 2, Német 2, Fountoulis 2, Jansik 2, Kállay 2, Mezei, Nyíri 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.