2020. október 17.
Hihetetlen végjáték, de Fradi-siker a 30 gólos rangadón
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata 16-14-re nyert Egerben az OB I rangadóján.

Hat győztes bajnoki után az FTC-Telekom Waterpolo Egerbe látogatott az OB I 10. fordulójában. Az összecsapás rangadóhoz méltón indult. Kihagyott helyzetek, labdaszerzések és nagy küzdelem. Az első gólra három percet kellett várnia, amikor az egriek szerezték meg a vezetést. A Fradi Kállay Mártk akciógóljával egyenlített másfél perccel később. Az Eger hiába került ismét előnybe egy emberelőnyös góllal, Giannis Fountoulid kiegyenlített. Az utolsó két percben is tartogatott izgalmakat. Kovács Gábor révén 4-3-ra vezettek a hazaiak, de két másodperccel a negyed vége előtt Nikola Jaksic egyenlített.

A második nyolc perc egy gyors gólváltással kezdődött, az FTC-ből ismét Jaksic volt eredményes. Ezután Német Toni pillantai következtek. Centerünk előbb labdát szerzett, majd kiállítást harcolt ki, amelyből maga szerezte meg a Ferencváros számára a vezetést először a mérkőzésen. Az örömünk nem tartott sokáig, mert az Eger gyorsan fordított, de ellépni nem tudott, mert Jaksic harmadik találtával újra döntetlen állt az eredményjelzőn. Pohl Zoltán góljával és Fountoulis duplájával egy perccel a nagyszünet előtt 10-7-re elhúzott az FTC és a vezetést meg is tartotta.

A harmadik negyed elején felszívták magukat a hazaiak és három perc alatt kiegyenlítettek Nikola Murisic vezérletével. (10-10) Válaszként Vámos vágta be a tizenegyedik ferencvárosi találatot, de a „kiegyenlítős” sorminta egri góllal folytatódott. A negyed végén viszont ismét megrázta magát bajnoki címvédő csapatunk és három sorozatban lőtt Vigvári Vendel-góllal 14-11-ról várhatta a mindent eldöntő utolsó játékrészt.

Amely egy Török Béla-találattal indult, de Vámos és a remek napot kifogó Jaksic góljával öt perccel a vége előtt már néggyel ment a Fradi. A következő percekben ugyan elmaradt a gól, de ez többnyire a két kapusnak és az elrontott lövéselnek volt köszönhető. Három perc volt hátra, amikor az Eger megtörte a gólcsendet és bár utána is megvoltak a lehetőségei, csak kozmetikázni tudott az eredményen. Az FTC-Telekom Waterpolo elképesztően izgalmas, eseménydús és gólgazdag csata után 16-14-re megnyerte a rangadót.

FÉRFI VÍZILABDA
OB I, ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
ZF-EGER–FTC-TELEKOM WATERPOLO 14-16 (4-4, 3-6, 4-4, 3-2)
Gólszerzőink: Jaksic 4, Vigvári, Fountoulis 3-3, Vámos 2, Pohl, Német, Kállay 1-1.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.