2021. december 10.
Bejutottunk a Magyar Kupa döntőjébe!
Az első negyedben még bemelegítettünk, aztán állva hagytuk a Vasast – döntő szombaton 14.00-kor!

Néhány nappal a bajnokság után a Magyar Kupában is összefutottunk a Vasassal, amely ősz eleji Eurokupa-kiesése és edzőváltása óta kifejezetten jó formát mutatott – az más kérdés, hogy az említett OB1-es mérkőzésen sokkal közelebb álltunk a győzelemhez, mielőtt 9–9 lett a vége.

Most azonban nem a Komjádi, hanem Sopron volt a helyszín, ahol a csillogó-villogó Lővér uszoda látványos hátteret nyújtott egy újabb nagy meccshez.

A mieinknél továbbra is hiányzott Német Toni, egyébként teljes kerettel gazdálkodhatott a szakvezetőség, amely Vogel Somára bízta a kapunkat.

Mindezek után döcögősen indult a meccs, mert kissé pontatlanul alakultak a támadásaink, és a ritmus elkapását néhány kontra is nehezítette, úgyhogy 2–3-mal zárult az első negyed.

A második jobban alakult, mert habár a Vasas lépdelt előrébb, 4–4-nél és 5–5-nél is egyenlítettünk, 6–5-nél pedig már átvettük a vezetést, úgyhogy előnnyel fordultunk a félidőben, nem kis részben a 6/5-ös fórmutatónknak!

Innentől pedig már csak egyszer volt megállás, amikor 7–7-nél egyenlített a Vasas – onnantól elsiettünk, mint a gyorsvonat! Luca Damonte, Molnár Erik, Pohl Zoltán, Vámos Márton és megint Damonte egymásután ötöt rámolt be a piros-kékeknek, úgyhogy itt el is dőlt a meccs.

A vége 14–10, mostantól csak az a kérdés, hogy az utánunk következő második elődöntőből ki jut tovább, és lesz így ellenfelünk a holnap 14.00-kor kezdődő fináléban.

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ
FTC-Telekom Waterpolo–Vasas 14–10 (2–3, 4–2, 4–2, 4–2)
Gólok: Pohl 3, Vámos 3, Damonte 2, Fekete 2, Merkulov 1, Molnár 1, Ubovic 1, Vigvári 1

DÖNTŐ
2021. 12. 11., 14:00, Sopron
FTC-Telekom Waterpolo–OSC/Szolnok
Élő közvetítés: M4 Sport+

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.