2023. január 27.
Hozta a kötelezőt férfi csapatunk
Az FTC-Telekom Waterpolo 15 gólos győzelmet aratott Pécsen az OB I-ben.

Magabiztos győzelemmel és három ponttal - így zárta az OB I 11. fordulójában a pécsi túrát együttesünk. Varga Zsolt csapata három győztes rangadó után egy könnyebb meccsre készült, ennek ellenére az első negyed derekán találtunk be először a pécsiek kapujába.

Ubovics gólját azonban hamar még három találat követte a nyitónegyedben: Vigvári Vendel és Molnár Erik járt túl a kapus eszén, a két gól között Lajkó szépített, de egy újabb Vigvári-góllal miénk volt az utolsó szó az első felvonásban.

Zsinórban négyszer voltunk eredményesek a második negyedben, Merkulov, Varga Bence, Ubovics, majd Damonte talált be Gelencsér Máté kapujába. Ezután két pécsi akció is sikerrel járt, de Fekete Gergő emberelőnyös gólja zárta a félidőt, 9-3-ra vezettünk a félidőben.

A harmadik negyedben sem lassított a csapat. Nagy Ádám góljára Csorba még válaszolni tudott, de a fiatal Haverkampf Bence ötméterest értékesített, majd Danyiil Merkulov akciója után ismét betalált. Vigvári növelte tízre az előnyünket, amit Reisz Patrik állított vissza kilencre. Az utolsó egy percben két találat is született, Pohl Zoltán után, a szintén fiatal tehetség, Zeman Márton volt eredményes a harmadik negyed legvégén.

Gaszt Roland kezdte meg a gólszerzést a záró nyolc percben, de ez volt az utolsó gólja a hazaiaknak. Vigvári és Damonte is növelni tudta előnyünket, majd Fekete Gergő rázta meg magát, és gyorsan vágott még három gólt a lefújás előtt. A vége magabiztos, 21-6-os győzelem.

Csapatunk jövő hét szerdán a bajnoki második Szolnokot fogadja a Komjádiban, majd szombaton az Eger csapatát fogadjuk.

Férfi vízilabda OB I, 11. forduló

Pécs - FTC-Telekom Waterpolo 6-21 (1-4, 2-5, 2-7, 1-5)

Az FTC gólszerzői: Vigvári, Fekete 4, Ubovics, Merkulov, Haverkampf, Damonte 2, Molnár, Varga B., Nagy, Pohl, Zeman 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.