2022. október 22.
Hullámzó meccsen szép bajnoki győzelem a Honvéd ellen
Hat góllal nyertek férfi vízilabdázóink első hazai mérkőzésükön.

Puhatolózva indult az FTC-Telekom - Honvéd mérkőzés a férfibajnokság harmadik fordulójában, fél negyeden át sem a kaput, sem a fogást nem találták egymáson a csapatok. Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz emberelőnyös gólja végül utat talált Decker Attila feje felett, ezzel megvolt a vezetés a Ferencváros számára.

Minthogy védekezésben a blokkok, és végállomásként Vogel Soma is remekelt, így megnyílt az út a Honvéd kapuja előtt. Merkulov előbb átlövésből, majd egy határozottan értékesített büntetővel növelte az előnyt, a poén pedig Varga Vincéé volt, aki az első játékrész vége előtt átlőtte a teljes védelmet.

A második negyed elején Ubovics centerakciója nyomán már 5-0 volt ide, miközben a védelem továbbra is masszívnak bizonyult. Egészen a tizenharmadik játékpercig, amikor Kevi Bendegúz tudott betalálni emberelőnyből. Majd a következő emberelőnyét is gólra váltotta a Honvéd, és úgy tűnt, elkapta a fonalat. A vendég kapu előtt összeállt a védelem, a Fradi-támadásokból pedig hiányzott a kreativitás a meccs derekán.

Ennek eredményeként a Honvéd a térfélcsere után kiegyenlített, és a vezetést is átvehette volna. Ám ez a negyed az újra összeálló hazai védelemről és Jansik Szilárdról szólt, aki egy szépen kijátszott fór végén rántotta ki a Fradi szekerét a kátyúból, majd tolt is egyet rajta egy tetszetős centerakció végén (7-5). Közte többször is lett volna lehetősége egyenlítenie a Honvédnak, de kritikus pillanatokban nem jó döntéseket hoztak.

A véghajrá megmerevedett frontokkal indult, bár látszott, a vendégek bírják kevésbé a tempót, amit Vadovics Viktor fokozott, labdát lopott, majd végig sprintelve a pályát értékesítette ziccerét. Négy perccel a vége előtt a háromgólos előny azért nem volt életbiztosítás, mert Fejős centerezése büntetőt ért, amit be tudott lőni a Honvéd.

Ám ezt követően jött Fekete Gergő, aki előbb egy kipattanó után közelről átlőtte a Honvéd különleges zónáját, majd két villanással végképp eldöntötte a meccset (11-6). A hatgólos különbséget Varga Dénes állította be az utolsó támadás során egy kapu előtti bemozgás végén.

A komoly hullámzás ellenére uralta a meccset a Ferencváros, ezzel továbbra is veretlen a bajnokságban. Csapatunk legközelebb november 4-én, este játszik Kaposváron, addig Varga Zsolt vezetőedző tervei alapján keményen készül a nemzetközi mérkőzésekre.

OB I, férfiak, 3. forduló

FTC-Telekom-Honvéd 12-6 (4-0, 1-3, 2-2, 5-1)
Az FTC gólszerzői: Fekete 3, Jansik 2, Merkulov 2, Ubovics, Argiropulosz-Kanakakisz, Varga Dénes, Varga Vince 1-1

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.