2020. augusztus 2.
Ismét hibátlan mérleggel léptünk tovább
A második csoportkört is megnyerte az FTC-Telekom Waterpolo, amely vasárnap a DVSE ellen győzött.

A biztos továbbjutás tudatában ugrott medencébe az FTC-Telekom vasárnap, ennek ellenére a Debrecent se kímélte meg a góloktól Varga Zsolt együttese. Ugyan Fekete Gergő egy kihagyott büntetővel kezdett korábbi csapata ellen, de így is vágtunk egy ötöst az első negyedben. Vigvári Vendel három gyönyörű góllal jelentkezett, mellette pedig Vámos Márton és Nicolas Constantin-Bicari is betalált (5-0).

A kapuban ezúttal saját nevelésű játékosunk, a 17 éves Gyapjas Brendon kapott lehetőséget, aki kilenc percig lehúzta a rolót. A DVSE kilencedik próbálkozásából talált a kapunkba, de akkor már 7-1-et mutatott az eredményjelző, hiszen Jansik Szilárd és Kállay Márk is eredményes volt. A szünet után is folytattuk gólerős játékunkat, pedig a szombaton remeklő Giannis Fountoulis és Nikola Jaksic nem volt a keretben, mivel pihenőt kaptak. Ezúttal Vigvári vitte a prímet a gólok terén, hiszen a harmadik negyedben már ötnél tartott. Az utolsó játékrészt 11-3-as vezetésről kezdtük és tovább növeltük előnyünket a fiatal Varga Bence, Pohl Zoltán, valamint Kállay góljával (14-3). A végeredmény 14-4 lett, így a csapat magabiztos győzelemmel köszöntötte fel a 40. születésnapját ünneplő másodedzőnket, Nyéki Balázst.

Az FTC a második csoportkört is 100%-os mérleggel nyerte meg a Honvéd, az UVSE és a Debrecen csapatait legyőzve. A jövő héten a Magyar Kupa harmadik körét rendezik, ahol a legjobb négybe jutás lesz a tét. A pontos menetrendről és az ellenfelekről hamarosan beszámolunk a fradi.hu-n és az FTC Vízilabda közösségi médiafelületein.

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA

2. forduló, 2020. augusztus 2., vasárnap

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – DVSE 14-4 (5-0, 3-1, 3-2, 3-1)

Gólszerzőink: Vigvári 5, Vámos 2, Constantin-Bicari 2, Kállay 2, Varga B., Pohl, Jansik 1-1

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.