2023. október 18.
Fontos győzelem a BL-ben
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a kiváló erőkből álló Jadran Split ellen aratott sikert.

A szezon őszi felének legfontosabb mérkőzésére készültünk a Jadran Split ellen. A Bajnokok Ligájában eddig két forduló után két hibátlan csapat találkozott a Császár-Komjádi Sportuszodában, a győztes pedig nagy lépést tehetett afelé, hogy biztosan a következő körbe jusson a csoportból.

Már az első percek után látszódott, hogy a horvát bajnok más tempót diktál, mint eddigi ellenfeleink az idényben. Villámgyors labdajáratás vette kezdetét a vendégeknél, de nem találtak rést a Fradi-pajzson. Azonban nekünk sem volt egyszerű dolgunk feltörni a vendégek védelmét, egészen öt percig nem is sikerült, azonban egy végletekig kijátszott szituáció után Jansik Szilárd üresen maradt a kapu előtt, és bevágta a labdát (1-0). Következett Pohl Zoltán, aki rég látott önbizalommal távolról próbálkozott, ez azonban az ellenfél kapusát is meglephette. De azt is érdemes megjegyezni, hogy akkor is kevés esélye lett volna megfogni világbajnokunk bombáját, ha számít a lövésre (2-0). A védelem kiválóan muzsikált ezzel párhuzamosan, de a legolajazottabb gépezetbe is kerül homokszem néha, így zárkózott a Split (2-1).

Pohl jó lövőnapot fogott ki, hiszen már második találatát szerezte (3-1). Riválisunk azonban nem adta olcsón a bőrét, visszajött 3-3-ra, olykor éppen a támadóidő lejárta előtt találtak be Vogel Somának, aki nem mellesleg többször is kiváló védéseket mutatott be az egész találkozón. Ezzel szemben nem szegte kedvünket a döntetlen, villámgyorsan húztunk elő két ászt a kalapunkból, előbb Nagy Ádám kapta a kapu torkában a labdát Luca Damontétól, majd Fekete Gergő passzolta el a kapus mellett a játékszert (5-3). Viszont nem lett volna rangadó, ha nem ad életjelet a Jadran Split is magáról, így 5-4-el fordultunk a második félidőre.

Úgy nézett ki, hogy a vendégeknek a harmadik negyedben már az egygólos hátrányért kellett küzdenie a döntetlen helyett. Edoardo Di Somma egy villámgyors akciógóllal vétette észre magát, majd a zárkózás után Varga Dénes növelte ismét kettőre előnyünket. Ekkor következett egy vendég találat, de 7-6 után ritmust váltottunk, és elhúztunk 11-6-ra. Nagy Ádám, Dusan Mandics és Di Somma után ismét Nagy foglalta keretbe négygólos sorozatunkat a harmadik negyed végén.

A horvátok már-már a becsületükért küzdöttek, mindezt tették tisztességgel, ráadásul izgalmassá tették a záró játékrészt. Bár Mandics bombagóllal jelentkezett, Varga Dénes pedig nyakában a kapussal passzolt a hálóba, ugyanakkor Vogel Soma újabb remek teljesítménye nagyon kellett ahhoz, hogy ne olvadjon el az előnyünk. A horvátok ugyanis 5-2-re nyerték meg az utolsó negyedet. Az FTC végül 13-11-es sikert aratott a Jadran Split ellen, így Nyéki Balázs együttese nagyon nagy lépést tett a továbbjutás felé. Sőt, szinte fél lábbal már a következő körben érezheti magát a csoportkör felénél.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör, 3. forduló – 2023.10.18., szerda 20:45

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – JADRAN SPLIT 13-11 (2-1, 3-3, 6-2, 2-5)

Gólszerzők: Nagy Ádám 3, Mandics 2, Di Somma 2, Pohl 2, Varga D. 2, Jansik, Fekete 1-1

Cikkajánló

Görög sztárigazolással erősödik az FTC

Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.

„Ez egy bronz, de úgy éltük meg, mint egy BL-győzelmet”

Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!

Bronzéremmel zártuk a BL-szezont

Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

„Úgy küzdünk a bronzért, mintha BL-döntőt játszanánk”

Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!

Címet már nem tudunk védeni, de megküzdünk a bronzért

Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.

„A címvédésről álmodtunk, de a bronzot kell megnyerni.”

Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!

Nem lesz címvédés, alul maradtunk az elődöntőben

Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.

A női csapatunk után a férfiak is BL-döntőbe jutnának

A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Barceloneta ellen küzd meg a csütörtöki elődöntőben Máltán.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin