2022. április 28.
Izgalmas meccsen vereség a spanyoloktól
Hullámzó mérkőzésen esett el férfi válogatottunk a Világliga szuperdöntőjétől.

Spanyolország az első ráúszás után vezetést szerzett egy centerakcióból, Vámos Márton szerencsés góljával ezt még ki tudtuk egyenlíteni. Viszont ellenfelünk jobban érezte a ritmust az elején, 4-1 állt az eredményjezlőn az első negyed végén. A második periódus a miénk volt, Vogel Soma fontos védéseinek hála rendeződni látszott a védelem. 14 másodperccel a nagyszünet előtt pedig Vámos volt ismét eredményes, ezzel átvettük a vezetést.

A harmadik negyedben fokozódtak az izgalmak, a magyar csapatból viszont csak Jansik Szilárd és Vámos tudtak gólt lőni. A vezetés megtartásához ez is elég volt, 8-7-es magyar előnnyel indult az utolsó játékrész. Ebben a spanyolok felülkerekedtek, három és fél perccel a vége előtt visszavették a vezetést, és már nem engedték azt ki a kezükből. Az utolsó pillanatban lehetőségünk lett volna az egyenlítésre, de sajnos a kapus hárítani tudott.

A vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatott az 5-8. helyért folytathatja a tornát, valamint nem lesz ott a világliga szuperdöntőjén.

Világliga európai selejtező, döntő, Podgorica
Magyarország-Spanyolország 9-10 (1-4, 5-1, 2-2, 1-3)

Következő mérkőzés
2022.04.29., 15.00, az 5-8. helyért
Magyarország-Görögország

A magyar férfiválogatott kerete

Kapusok (2): Lévai Márton (OSC),Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (13): Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (Vasas), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok),  Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.