2020. február 1.
Jól hangolódtunk az OSC elleni rangadóra
Az év első bajnoki meccsén több fiatallal a soraiban könnyedén nyert az FTC férfi vízilabdacsapata.

Az Európa-bajnoki győzelem utáni első bajnoki fordulót rendezték, amikor Tatabányára utazott a címvédő FTC-Telekom Waterpolo. A meccs előtt köszöntötték a Fradi Európa-bajnokait, akik közül Mezei Tamás, Vámos Márton, Varga Dénes és Vogel Soma nem tudott a csapattal tartani kisebb betegség miatt.

A még pont nélkül álló hazaiak szereztek vezetést büntetőből, majd a 3 percig tartó góltalanságunkat Nicolas Constantin-Bicari törte meg egy gyönyörű csavarással. Giannis Fountoulis ötméteresből fordított (1-2), majd Jansik Szilárd növelte az előnyünket. A Tatabánya lelkesen játszott és jól is védekezett, az első negyed végén pedig közelebb is zárkózhatott volna, de Gárdonyi András megfogta a büntetőt. 4-3-ig tudta tartani a lépést a sereghajtó, onnantól kezdve viszont kinyílt az olló. Zalánki Gergő, majd Pohl Zoltán távoli bombájával odacsapatunk nekik (3-6), a félidőre pedig négygólosra növeltük az előnyt Pohl es Fountoulis révén (4-8).

4-0-s sorozattal 10-4-re sikerült elhúzni Jansik, Bicari és Német találataival, a harmadik negyedben pedig csak úgy záporoztak a Fradi-gólok távolról és centerből is. Az utolsó nyolc percre Gyapjas Brendon állt a kapunkba, akinek sokáig nem is tudtak betalálni. Varga Zsolt egy fiatal Fradit küldött a medencébe, hiszen a kapuson kívül Nyíri Balázs, Szabó Bence és Varga Bence is kivette részét a sikerből, előbbi két ifistánk góllal is jelentkezett. A Ferencváros végül 19-8-ra nyerni tudott Tatabányán, és készülhet a keddi OSC elleni Bajnokok Ligája rangadóra.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 10. forduló, 2020.02.01., szombat

TATABÁNYA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 8-19 (1-3, 3-5, 2-7, 2-4)

Gólszerzőink: Pohl, Constantin-Bicari, Jansik 3-3, Sedlmayer, Német, Fountoulis 2-2, Zalánki, Younger, Szabó, Nyíri 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.