2020. október 14.
Kaposváron folytatódott az FTC győzelmi sorozata
Giannis Fountoulis remekelt a Kaposvár ellen 17-8-ra megnyert bajnoki mérkőzésen.

A múlt pénteki, pécsi győzelem után ismét idegenbe látogatott az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata az OB I alapszakaszának 4. fordulójából elhalasztott mérkőzésen.

Két percet kellett várnia a meccs, egyben a Ferencváros első góljára. Ezt Giannis Fountoulis szerezte büntetőből. Közel újabb két perc telt, amikor Kállay Márk kissé szokatlan helyről, centerből talált be Fekete Gergő átadása után. A mezőnyfölényben játszó Fradi az első negyed végét is megnyomta. Előbb Jansik Szilárd szerzett gólt, majd Fountoulis megúszásból vágta be a negyediket. (0-4)

A második nyolc perc egy Nikola Jaksic-góllal kezdődött, a Kaposvár először a 14. percben szerzett gólt. A negyed feléhez közeledve Német Toni is feliratkozott a gólszerzők közé, miután megúszásból volt eredményes. Néhány apróbb hiba becsúszott a Fradi védekezésébe, ezt pedig a hazaiak két góllal büntették, de mielőtt közelebb kerültek volna, Vigvári Vendel is megrázta magát és ötméteresből beállította a nagyszünetre a 7-3-as ferencvárosi vezetést.

A harmadik negyedben gólgálát rendezett a bajnoki címvédő. Német és Vigvári, majd Fountoulis duplája révén már 11-3-ra vezetett az FTC-Telekom Waterpolo. A Kaposvár Juhász-Szelei Norbert centergóljával kozmetikázott, de jött görög sztárjátékosunk és Vigvári, akiknek góljával 13-4-re húzott el a Fradi.

A záró játékrészben szinte megegyezett a második nyolc perccel, csak ezúttal mindkét csapat négy-négy gólt szerzett. A mieinktől Jaksic, Kállay, Jansik és Nyíri Balázs volt eredményes, így az FTC újabb magabiztos, 17-8-as győzelmet aratott.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
Alapszakasz, 4. fordulóból elhalasztott mérkőzésen
Kaposvári KK–FTC-Telekom Waterpolo 8-17 (0-4, 3-3, 1-6, 4-4)
Gólszerzőink: Fountoulis 5, Vigvári 3, Jansik, Kállay, Jaksic, Német 2-2, Nyíri 1.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.