2019. április 13.
Kár az elvesztegetett előnyért
4-1-re még vezetett az FTC-Telekom a Pro Recco ellen, végül vereséget szenvedett az olasz sztárcsapattól.

Majdnem csordultig megtelt a Császár-Komjádi uszoda lelátója szombat este. Nem véletlenül, ugyanis az FTC-Telekom ellenfele ezúttal a Bajnokok Ligája rekordgyőztese, a világ egyik legjobb csapata, a Pro Recco volt.

Elképesztő elánnal kezdte a meccset a Ferencváros, hiszen a labdaelhozatal után gólra váltotta az első támadását Varga Dénes révén (1-0). Ezt még kiegyenlítették a vendégek (1-1), ám fantasztikus játékkal elléptünk 4-1-re! Alig akartunk hinni a szemünknek…  Valami azonban megtört, mert az olaszok feljöttek 4-4-re. Sőt! A második negyedben megmutatták, hogy miért is ők a Bajnokok Ligája fő esélyesei. Sorozatban négy gólt lőttek, amivel 8-4-re elhúztak, míg nekünk semmi sem jött össze. Ugyan Vogel Soma védett egy ötméterest, de elől Jansik Szilárd, és Slobodan Nikic kétszer is a kapufát találta el. A tíz percig húzódó gólcsendünket Vámos Márton törte meg (5-8), de így is nagy volt a lemaradásunk. Hogy mennyi szerencsénk volt ezen a meccsen, azt jól jellemezte, hogy egy újabb bekapott találat után (5-9) volt még 1 másodperc a játékrészből, amikor Vámos keze lendült a középkezdés után, de hatalmas bombája a kapufán csattant.

A szünet után elképesztő szintre emelte mindkét csapat a védekezését. Mindössze egy találat született nyolc perc alatt, sajnos azt is a vendégek szerezték, így az utolsó negyedet 10-5-ről kezdték a felek. Ha valaki, akkor Jansik Szilárd nem adta fel a Ferencvárosból. Fiatal bekkünk két gólt szerzett, és ötméterest harcolt ki, amit sajnos Varga Dénes kihagyott. Öt perc volt hátra, amikor 11-7-es állást mutatott az eredményjelző. Mintha felcsillant volna a remény arra, hogy közelebb zárkózunk, de amíg Nikola Jaksic szélről leadott lövése a felső lécet súrolta, majd ziccerben a kapusba vágta, addig a vendégek nem hibáztak és végül 13-7-re megnyerték a meccset. A Pro Recco 12 meccs után hibátlanul vezeti a csoportot, míg nekünk marad a negyedik hely, amit a hátralévő három fordulóban meg kell tartanunk, hogy bejussunk a sorozat nyolcas döntjébe. Egy dolgot nem szabad elfelejteni… a köszönetnyilvánítást.

KÖSZÖNJÜK A SZURKOLÓINK TÁMOGATÁSÁT!!! FANTASZTIKUS VOLT A TÁBOR!

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 12. forduló, 2019.04.13., szombat

FTC-Telekom Waterpolo – Pro Recco 7-13 (4-4, 1-5, 0-1, 2-3)

Gólszerzőink: Jansik 2, Varga, Sedlmayer, Kállay, Younger, Vámos 1-1

Végső búcsú Ambrus Miklóstól

A 87 éves korában elhunyt olimpiai bajnok vízilabdázónkat szeptember 2-án helyezik végső nyugalomra.

Sorsoltak az OB I-ben, a fiúk Szegeden kezdenek

Kisorsolták a női és a férfi vízilabda OB I csoportjait, menetrendjét, valamint az MK első körének beosztását.

Magabiztos győzelem az Eb-nyitányon

Az U17-es magyar vízilabda-válogatott nagy arányú győzelmet aratott az Európa-bajnokság első meccsén.

Indul a bérletértékesítés!

Augusztus 14-től megvásárolható az FTC Vízilabda szezonbérlete, amely ajándékokat is tartalmaz.

Aranyéremért utaznak az Eb-re

Négy ferencvárosi játékossal kezdi meg szereplését vasárnap a magyar válogatott az U17-es Európa-bajnokságon.

Hamarosan megvásárolható az új szezon vízilabda bérlete

Információk a 2019/2020-as vízilabda szezonra szóló jegy- és bérletárakról.

„Más az egész világ, de a Fradi-szív örök”

A 86 éves korában elhunyt Ambrus Miklós néhány hónappal ezelőtti, utolsó interjúja.

Elhunyt Ambrus Miklós, az FTC olimpiai bajnoka

86 éves korában elhunyt Ambrus Miklós, az FTC egykori olimpiai bajnok vízilabdázója.