2021. április 21.
Karnyújtásnyira a Bajnokok Ligája csoportelsőség!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata legyőzte a Barcelonetát a Bajnokok Ligájában.

Hatalmas tétje volt a Barceloneta-FTC rangadónak. Fradi-siker esetén ugyanis az a helyzet állt volna elő, hogy csapatunk utolérné katalán riválisát és egy győzelemre kerülne a csoportelsőségtől. És ennek köszönhetően az olasz Pro Reccoval csak a döntőben találkozna az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata. A mi meccsünk előtt pedig az is biztossá vált, hogy a Final 8 negyeddöntőjében a „B” csoport megnyerése esetén, az „A” jelű hatos negyedik helyezettjével a Marseille-jel játszana Varga Zsolt együttese. Ki gondolt volna ilyen forgatókönyvre a Bajnokok Ligája első fordulója után, amikor „csak” a harmadik helyen álltunk...

Varga Dénes olyan jó formában kezdte ezt a mérkőzést, ahogy az előzőt abbahagyta. 2019-ben az év legjobb vízilabdázójának választott játékos kettőt vágott az első negyedben és találatai közé csak egy Barceloneta gól fért, így 1-2-re vezettünk az első nyolc percben után.

Remekül működött a védekezésünk és spanyol ellenfelünk nem tudott túljárni Vogel Soma eszén sem, aki kiválóan védte kapunkat. Zalánki Gergő bombája után először vezettünk kettővel, de Bodegas második találatával igyekezett tartani a lépést a Barceloneta. Hatalmas taktikai csata zajlott a medencében. Giannis Fountoulis bevágott egy ötméterest a második negyed felénél (2-4).

Betaláltak a spanyolok Munarriz révén, majd Varga törte meg hat perces gólcsendünket a harmadik nyolc perc elején, majd Fountoulis talált be, először vezettünk hárommal (3-6). Sedlmayer Tamás kipontozódott és betaláltak a spanyolok, de görög légiósunk újra eredményes volt (4-7).

Két perc alatt egy gólra zárkóztak a katalánok: Munarriz után Bodegas volt eredményes, egyenlíteniük azonban nem sikerült és Fountoulis meglőtte saját maga negyedik, csapatunk nyolcadik találatát. Nagyon izgalmasra sikeredett a rangadó végjátéka. Újra betalált a Barceloneta és ismét egyetlen gól volt a különbség (7-8), de csapatunk hatalmas lélekjelenlétről tett tanúbizonyságot a mai napon és nem engedte ki kezei közül a győzelmet. Varga blokkolt egy lövést hátrányban, majd valósággal eldugtuk a labdát, így 7-8-ra megnyertük a mérkőzést és egy holnapi sikerrel megszerezhetjük a csoport első helyét.

A Bajnokok Ligája harmadik csoportkörös fordulójának utolsó mérkőzését holnap játssza az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata, az ellenfél a grúz Tbilisi lesz 16:30-tól, melyet élőben követhetnek az M4 Sporton és az m4sport.hu oldalon.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
Csoportkör, 3. torna – Budapest, Duna Aréna

2021.04.21., szerda

BARCELONETA - FTC-TELEKOM 7-8 (1-2, 1-2, 2-3, 3-1)
Gólszerzőink: Fountoulis 4, Varga 3, Zalánki 1

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.