2019. március 23.
Kellett ez a győzelem
Magabiztos, 16-9-es győzelmet aratott Debrecenben az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata!

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata ahhoz a Debrecenhez látogatott, amely ellen a legtöbb gólt dobtuk a szezon eddigi meccseit nézve (22). Az OSC-től elszenvedett hétközi vereség után és a Barceloneta elleni jövő hét szerdai BL-rangadó előtt talán jól is jött a mieinknek egy könnyedebb találkozó, ahol visszarázódhattak a játékba.

Erősen is kezdtünk, hiszen az első negyedet 5-1-re nyertük meg. Elől Varga Dénes duplázott, mellette pedig betalált Aaron Younger, Nikola Jaksic és Sedlmayer Tamás is, míg hátul a remekül bekkelő Gór-Nagy Miklós irányításával jól működött a védekezésünk. Ezután alább is hagyott a Fradi játékosok koncentrációja, ami a hazaiak felzárkózásához vezetett (3-5). Hosszú gólcsendünket az a Kállay Márk törte meg (3-6), aki először tért vissza korábbi csapata otthonába, ahol hat évet játszott. A szünetig még egy gólt kaptunk, mellette viszont lőttünk négyet Younger (2), Pohl Zoltán és Varga révén, így megnyugató 10-4-es állással fordultunk a meccs második felére.

Ezek után még tovább nőtt a különbség a két csapat között, mivel a harmadik negyedben három gólt lőtt a Debrecen, míg az FTC négyszer is eredményes volt (7-14). Különösen Kállay volt elemében, hiszen gólt szerzett, majd önzetlen volt és gólpasszt adott Sedlmayernek. Az utolsó játékrészben már egyik fél sem erőltette a játékot. Slobodan Nikic még megvillant kétszer, hiszen szerzett két gyönyörű találatot centerből, a hazaiak pedig két ötméteresből voltak eredményesek, így a végeredmény 16-9 lett a Fradinak.

Jövő héten nagyon fontos Bajnokok Ligája mérkőzés vár a Ferencvárosra, hiszen Spanyolországba utazik, ahol a Barceloneta otthonából próbálja majd elhozni a három pontot.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 5. forduló, 2019.03.23., szombat

Debreceni Sportuszoda

DVSE - FTC-Telekom Waterpolo 9-16 (1-5, 3-5, 3-4, 2-2)

Gólszerzőink: Varga 3, Younger 3, Kállay 2, Pohl 2, Sedlmayer 2, Nikic 2, Jaksic, Német 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.