Napra pontosan két éve rendezték az olaszországi Busto Arsizióban a másodikszámú európai kupasorozat, vagyis az Euro Kupa döntőjének visszavágóját, melyet az FTC várt előnyből, bár ez mindössze egy gól volt. A párharc első, március 31-i budapesti mérkőzésén ugyanis hiába vezetett többször is kettővel a magyar csapat a Sport Managementtel szemben (4-2, 5-3, 9-7), nem sikerült növelni a különbséget, így 9-8 után kicsit csalódottan hagytuk el a Komjádit, hiszen nagyon szoros második felvonásra lehetett számítani.
A hazai publikum pokoli hangulatot teremtett a bustói uszodában, ám a Fradi olyan rajtot produkált, amivel hamar elcsendesítette az olaszokat. Kevesebb, mint hat perc telt el a meccsből, amikor Szirányi, Vámos, Madaras és Varga Dénes góljával 4-0-ra elléptek a vendégek.
Ekkor összesítésben már öttel vezetett csapatunk, ám a megnyugtató előny a harmadik negyedre elolvadt. A Sport Management foggal körömmel küzdött és 4-4-nél az egyenlítésért támadhattak Pietro Figlioliék, de hiába kapták meg a játékvezetőktől a hazai pálya előnyét, két emberfórt sem tudtak kihasználni. Össze is kapta magát a Fradi és Jansik Szilárd megtörte a végtelennek tűnő gólcsendünket, 5-4 után pedig az olaszok már nem tudták kivenni a kezünkből a trófeát.
A Ferencváros végül 8-5-re diadalmaskodott a visszavágón, és úgy védte meg címét az Euro Kupában, hogy a 2017/2018-as szezon összes meccsét megnyerte a sorozatban. Tökéletes teljesítmény, megérdemelt siker! Ezzel egy fantasztikus, történelmi sikersorozat vette kezdetét, mivel Varga Zsolt vezette férfi vízilabdacsapatunk
Így ünnepeltük meg a kupagyőzelmet Olaszországban:
Utifilm az olaszországi visszavágóról, benne exkluzív felvételekkel, gólokkal és nyilatkozatokkal: Többek között Madaras Norbert mesél arról, hogy mit mondott a visszavágó előtt csapattársainak, míg Varga Dániel életében először dobott be edzőt a vízbe egy megnyert döntő után. Hogy mennyire volt könnyű dolga, az kiderül a videóban.
Az Euro Kupa-döntő visszavágójának teljes felvétele:
Banco BPM Sport Management Busto (olasz)–FTC-PQS Waterpolo 5-8 (1-4, 2-0, 1-1, 1-3)
Gólszerzők: Petkovic, Gallo, Mirarchi, Baraldi 1-1 ill. Jansik 2, Madaras 2, Vámos, Szirányi, Nikic, Varga Dénes 1-1
A 2018-ban Euro Kupát nyerő FTC:
Játékosok: Gárdonyi András, Jansik Szilárd, Madaras Norbert (csapatkapitány), Manhercz Krisztián, Német Toni, Nikola Jaksic, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Slobodan Nikic, Stefan Mitrovic, Szirányi Balázs, Vámos Márton, Varga Dániel, Varga Dénes, Vogel Soma
Szakmai stáb: Varga Zsolt (vezetőedző), Nyéki Balázs (másodedző), Katona Norbert (technikai vezető)
Már a friss BL-címvédő vezeti a European Aquatics ranglistáját, míg női pólósaink a 7. helyre jöttek fel.
A rekordszezon után női és férfi vízilabdacsapatunk is komoly igazolásokat jelentett be. - VIDEÓ
Történelmi jelentőségű szezont zárt az FTC első bajnoki címét szerző női és a BL-győztes férfi csapata.
Első magyar csapatként védte meg BL-címét az FTC, amely legyőzte a Novi Beogradot a máltai döntőben.
Harmadszor érhet fel Európa csúcsára az FTC-Telekom, ha legyőzi a Novi Beogradot vasárnap este.
Egy lépéssel közelebb a címvédéshez: az FTC-Telekom 14-11-re legyőzte a Marseille csapatát a BL elődöntőjében.
A címvédés felé vezető úton a Marseille-t kell legyőznie az FTC-nek a pénteki elődöntőben.
A Fradi Zóna Plusz következő adásában a BL Final Fourra készülő férfi vízilabdacsapatunk szolgáltatja a témát.