2023. április 19.
Kemény védekezés, magabiztos siker
Szolnokon is megőrizte bajnoki veretlenségét az FTC-Telekom Waterpolo férfi együttese, amely 10-3-ra nyert.

A legutóbbi, Pécs elleni 19-9-es sikerrel már bebiztosította alapszakasz-elsőségét a Ferencváros férfi vízilabdacsapata, így az utolsó két fordulóban már bátran kísérletezhet Varga Zsolt. A Szolnoknak viszont élet-halál harcot kell még vívnia az elődöntőbe jutásért, így érthetően nagyobb elánnal kezdtek a hazaiak, akik amellett, hogy megszerezték a vezetést, hosszú percekig remekül védekeztek ellenünk.

A fél negyeden át tartó gólcsendünket Jansik Szilárd törte meg centerből szerzett találatával, majd a játékrész végén Varga Dénes módosította az állást (1-2). Ezután nyolc és fél percig egyik csapat sem talált be a kapuba, kemény védekezést láthattak a nézők mindkét oldalon. A nagyszünet előtt csapatkapitányunk villant még egyet, így 3-1-es Fradi-előnnyel fordultak a felek.

Az első két negyedben tehát mindössze négy gól született, a labdaelhozatal után viszont Danyiil Merkulov akcióból volt eredményes, majd Nagy Ádám átlövésgólja után ismét orosz légiósunk talált be, ezzel pedig már 6-1 volt az FTC javára. A meccs első szolnoki gólja után több, mint negyedórán át védekezett hiba nélkül a Vogel Soma által irányított hátsó alakzat, amely mindössze a harmadik játékrészben kapta a második találatát.

Így indult tehát 6-2-es vendég vezetésről az utolsó negyed, ahol Vigvári Vendel növelte tovább a címvédő előnyét (2-7), majd csapatkapitányunk, Varga Dénes szerezte meg harmadik gólját, amire a hazaiaktól is érkezett válasz ezúttal. Kilencedik találatunkat a kilences sapkában játszó Német Toni szerezte, centerünk pedig egyből duplázott, így 10-3-ra nyertük meg a találkozót.

A védekezés nagyon stabil maradt végig, ez köszönhető Somának és a védekezésnek, ami előtte volt. Ez a legfontosabb, mert ha kevés gólon tartjuk az ellenfelet, akkor kevesebb lőtt góllal is tudunk fontos mérkőzéseket nyerni - nyilatkozta Varga Zsolt a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

A védekezést köszönöm a csapatnak, hogy ilyen brutális falat, blokkokat és nagyon kemény, szoros emberfogást adtak elém. Nyilván ez kellett ahhoz, hogy én is magabiztosabban és stabilabban tudjak védeni - mondta a 77%-val védő Vogel Soma.

Egy forduló van hátra a bajnoki alapszakaszból, szombaton Egerbe utazunk, azzal a céllal, hogy veretlenül zárjuk a 26 fordulós pontvadászatot.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz 25. forduló, 2023.04.19.

Szolnoki Vízilabda Aréna

SZOLNOKI DÓZSA – FTC-TELEKOM WATERPOLO 3-10 (1-2, 0-1, 1-3, 1-4)

Góllövőink: Varga D. 3, Merkulov 2, Német 2, Jansik, Nagy, Vigvári 1-1

Már lehet jegyet venni a máltai Final Fourra

Az FTC már biztosan ott lesz a klubvízilabda csúcseseményén, a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.