2022. április 30.
Kétarcú játékkal győzelem Horvátország ellen
Ötödik helyen végzett a Világliga európai döntőjében a magyar válogatott, soraiban 6 FTC-játékossal.

A tulajdonképpen tét nélküli mérkőzésen (a szuperdöntőről mindkét csapat lecsúszott már az elvesztett negyeddöntő miatt) jobban kezdtünk, Vámos Márton az első felállt támadásunkból gólt lőtt. Az első negyed végéig kétgólos előnyt sikerült szerezni, Vogel Soma védései komoly stabilitást adtak (3-1).

A második negyedben visszajöttek döntetlenre a horvátok, lendületből a vezetést is átvették (3-4). Ezt követően felborult a játék, szétszakadt a pálya, mindkét csapat hibát hibára halmozott. A negyed végén Vámos értékesített egy büntetőt, majd a térfélcsere után bezúdított egy átlövést, kiosztott két gólpasszt, így lett 7-4 ide.

Egyre magabiztosabban uraltuk a pályát, amiből a válogatott többi ferencvárosi játékosa is tevékenyen kivette a részét; Jansik Szilárd védekezésben és támadásban is folyamatosan pörgött, Német Toni rendületlenül veszélyeztetett a horvát kapu előtt, Fekete Gergő a védelemben végzett kemény mezőnymunkát. Vigvári Vendel lélektanilag fontos pillanatban gólra váltott egy emberelőnyt (8-5), Vogel pedig a védelem irányítása mellett büntetőt is hárított.

A végére sikerült szétszedni a horvátokat, 14-9-re győztünk. A mérkőzés legjobbjának Vámos Mártont választották (4 gól, 4 gólpassz, 2 labdaszerzés), Vogel Soma 11 lövést hárított. A világliga idei sorozata ezzel a magyar válogatott számára lezárult. Legközelebb a hazai rendezésű világbajnokságon láthatjuk a nemzeti csapatot játszani júniusban. Az oda vezető útról folyamatosan hírt adunk.

Világliga európai selejtező, döntő, Podgorica
Magyarország-Horvátország 14-9 (3-1, 1-3, 5-2, 5-3)

A magyar férfiválogatott kerete

Kapusok (2): Lévai Márton (OSC),Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (13): Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (Vasas), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok),  Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

Bajnokok lehetünk szerda este

A bajnoki döntő második mérkőzésén lezárhatjuk a párharcot, Varga Zsolt visszatér vezetőedzőként.

BL nyolcasdöntő menetrend és jegyértékesítés

Hivatalos a 2022-es Bajnokok Ligája nyolcasdöntő menetrendje, indul a jegyekért az előzetes regisztráció.

A lányok elődöntőznek, a fiúk az 5. helyért küzdenek

Az ifjúsági bajnokság nyolcasdöntői zajlanak, a lányok 18-3-ra győztek, a fiúk egyetlen góllal kikaptak.

Ifjúsági csapataink megkezdik a bajnoki döntőket

A lányok és a fiúk is elszántak, felkészültek a negyeddöntőkre.

Hősök a vízben, sztárok a filmvásznon

A férfi vízilabda-válogatott 1997 és 2008 közötti aranykorát bemutató filmben számos Fradi-klasszis szerepel.

„Örülök, hogy hozzásegíthettük Zsoltot a gyógyuláshoz!”

Nyéki Balázs és Jansik Szilárd értékelték a Brescia elleni, idegtépő végjátékban megnyert BL-rangadót – VIDEÓ!

Idegtépő végjátékkal győzelem a Brescia ellen

14 másodperccel a meccs vége előtt vezettünk először, második helyen végeztünk a csoportunkban.

A második hely a tét az utolsó BL-csoportmeccsen

A már csoportelső Brescia ellen kell kivívni a könnyebbnek tűnő negyeddöntős ellenfelet.