2022. április 30.
Kétarcú játékkal győzelem Horvátország ellen
Ötödik helyen végzett a Világliga európai döntőjében a magyar válogatott, soraiban 6 FTC-játékossal.

A tulajdonképpen tét nélküli mérkőzésen (a szuperdöntőről mindkét csapat lecsúszott már az elvesztett negyeddöntő miatt) jobban kezdtünk, Vámos Márton az első felállt támadásunkból gólt lőtt. Az első negyed végéig kétgólos előnyt sikerült szerezni, Vogel Soma védései komoly stabilitást adtak (3-1).

A második negyedben visszajöttek döntetlenre a horvátok, lendületből a vezetést is átvették (3-4). Ezt követően felborult a játék, szétszakadt a pálya, mindkét csapat hibát hibára halmozott. A negyed végén Vámos értékesített egy büntetőt, majd a térfélcsere után bezúdított egy átlövést, kiosztott két gólpasszt, így lett 7-4 ide.

Egyre magabiztosabban uraltuk a pályát, amiből a válogatott többi ferencvárosi játékosa is tevékenyen kivette a részét; Jansik Szilárd védekezésben és támadásban is folyamatosan pörgött, Német Toni rendületlenül veszélyeztetett a horvát kapu előtt, Fekete Gergő a védelemben végzett kemény mezőnymunkát. Vigvári Vendel lélektanilag fontos pillanatban gólra váltott egy emberelőnyt (8-5), Vogel pedig a védelem irányítása mellett büntetőt is hárított.

A végére sikerült szétszedni a horvátokat, 14-9-re győztünk. A mérkőzés legjobbjának Vámos Mártont választották (4 gól, 4 gólpassz, 2 labdaszerzés), Vogel Soma 11 lövést hárított. A világliga idei sorozata ezzel a magyar válogatott számára lezárult. Legközelebb a hazai rendezésű világbajnokságon láthatjuk a nemzeti csapatot játszani júniusban. Az oda vezető útról folyamatosan hírt adunk.

Világliga európai selejtező, döntő, Podgorica
Magyarország-Horvátország 14-9 (3-1, 1-3, 5-2, 5-3)

A magyar férfiválogatott kerete

Kapusok (2): Lévai Márton (OSC),Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo)
Mezőnyjátékosok (13): Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Német Toni, Vámos Márton, Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Erdélyi Balázs (Vasas), Konarik Ákos (Szolnok), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok),  Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.