2022. november 11.
Kettős győzelemmel a legjobb nyolcban a Magyar Kupában
Férfi vízilabdacsapatunk a visszavágón is magabiztosan győzte le az UVSE-t és várja negyeddöntős ellenfelét.

Nem hagyott sok kérdést az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágójára, az első meccsen kialakított 13 gólos különbséget további hattal nyomatékosította Varga Zsolt együttese.

Az első két negyedben gólt sem engedett a fiatalokból álló UVSE-nek a Fradi, míg támadásban fesztelenül mozogva ügyes találatokat szereztek a rutinosabb játékosok. Vigvári Vendel kifejezetten élvezte a játékot nevelőegyesülete ellen.

A második félidőben egyre többször volt a vízben a lehető legfiatalabb keret, két újonc is először szerepelt a felnőttek között. Lugosi Csongor és Zeman Márton is bemutatkozott a nagyoknál, utóbb két tálca süteménnyel lesz adós a jövő héten a csapattársaknak, hiszen nem csak debütált, de gólt is szerzett.

A Magyar Kupa hamarosan a legjobb nyolc csapat küzdelmeivel folytatódik, a párosításokra, pontos időpontokra és helyszínekre a hétfői sorsolás után derül fény.

Magyar Kupa, férfiak, nyolcaddöntő, 2. mérkőzés
UVSE-FTC-Telekom 9-15 (0-4, 0-5, 4-4, 5-2)
Az FTC gólszerzői: Vigvári, Merkulov 3-3, Nagy Á., Damonte 2-2, Argiropulosz, Fekete, Német, Varga B., Zeman 1-1