2020. december 17.
Kiütéses győzelemmel zártuk az évet
Férfi vízilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában 19-6-ra nyert a Hannover ellen.

A Jadran elleni győzelem és a Bresciától elszenvedett vereség után a Hannover várt az FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapatára a Duna Arénában megrendezett BL-csoportkör 3. fordulójában.

Címvédő csapatunk tökéletesen kezdte a meccset. Az első negyedet 4-0-ra megnyerte, majd a második nyolc perc elején szerzett két újabb góljával már 6-0-ra vezetett. A németek ekkor egymás után kétszer is betaláltak, de Nikola Jaksic és Vigvári Vendel találatával a nagyszünetre visszaállt a hatgólos (8-2) különbség.

A folytatásban is a Ferencváros akarata érvényesült. A meccset végül négy góllal záró Vigvári vezérletével 13-4-re is vezettünk már a harmadik játékrész végén és csak idő kérdése volt, hogy a záró negyedben mikor nő tízgólos különbség fölé az állás. Erre a 26. percig kellett várni, amikor Vigvári bevágta a tizenötödik FTC-gólt az öt német találattal szemben. A meccs hajráját is a Fradi bírta jobban, az utolsó három percben dobott három góllal pedig kialakult a kiütéses, 19-6-os ferencvárosi siker.

Az FTC-Telekom Waterpolo így győzelemmel zárta a BL-csoportkör első szakaszát és egyben a naptári évet is.

BAJNOKOK LIGÁJA, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Duna Aréna, Budapest
FTC-Telekom Waterpolo–Waspo98 Hannover (német) 19-6 (4–0, 4–2, 5–2, 6–2)
Gólszerzőink: Vigvári 4, Varga D., Jaksic 3-3, Mezei, Vámos, Fountoulis, Constantin-Bicari 2-2, Zalánki 1.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.

Nyerni megyünk Barcelonába!

A BL-csoportban két győzelemmel álló férfi pólósaink újabb lépést tennének a Final4 felé.