2022. január 15.
Gólcsúcsot döntöttünk a Pécs ellen!
Az őszi bajnoki 22 gólja után most 23-at lőttünk, és továbbra is veretlenül menetelünk az idényben.

Mivel az idénybeli lőttgól-csúcsunkat a Pécs elleni Magyar Kupa-mérkőzésen állítottuk fel, 22-vel (amit a legutóbbi bajnoki fordulóban, a Kaposvár ellen sikerült megismételnünk), nem lehetett más a cél, mint az újabb magabiztos győzelem. Igaz ez még akkor is, ha különböző okokból sok volt a hiányzó, például Varga Zsolt helyett kivételesen Nyéki Balázs meccselt.

Ettől függetlenül a megszokottan kezdődött a játék: a mieink gyorsan elhúztak.

Mire a mecsekiek betaláltak, már 7–0 volt, ide, Vogel Soma egy ötöst és egy kettős hátrányban érkező lövést is védett a poén kedvéért, miközben a saját utánpótlásból bevetett fiataljaink közül Gál Sándor is Varga Vince is beköszönt már az első félidőben, amikorra meglett a közte tíz…

A nagyszünetben előre tervezetten jött a kapuscsere, a remeklő, 75%-kal védő Vogel Soma helyére betempózott Szakonyi Dániel – a túloldalon pedig az utolsó negyedre érkezett Józsa Ottó helyett Gelencsér Máté.

Ez sem változtatott azonban a dolgok menetén, elöl lődöztük a gólokat, hátul pedig viszonylag keveset kaptunk, habár a finisre lanyhult a figyelem.

Mindenesetre a harmadik szünetre már 13 góllal vezettünk, és csakis az maradhatott kérdésnek, hogy meglesz-e az új lőttgól-rekord.

Nos, meglett, ráadásul a 23–7 ráadásul a legnagyobb különbségű győzelmünk a szezonban.

E.ON FÉRFI OB1, 15. FORDULÓ
FTC-Telekom Waterpolo–Pécs 23–7 (5–0, 7–2, 6–3, 5–2)
Gólok: Vigvári 5, Fekete 3, Gábor 3, Jansik 3, Német 3, Merkulov 2, Damonte 1, Dubinák 1, Gál 1, Varga V. 1

Elődöntőben a serdülő leányok és a gyermek fiúk is

A leányok az UVSE, a fiúk a KSI ellen harcolhatják ki a döntőbe jutást.

Utánpótlásdöntők és Benedek Tibor emléktorna a hétvégén

A leány serdülő és a fiú gyermek csapat is nyolcasdöntőzik, nemzetközi utánpótlástornán is érdekeltek vagyunk.

Varga Dénes: Most jön az örömjáték!

Férfi pólósaink a hazai duplázást követően a BL-ben tennék fel a koronát idei szereplésükre.

Bő keretet a világbajnokságra - 10 FTC-játékossal

27 fős kerettel kezdi meg a felkészülést a válogatott, a visszatérő Pohl Zoltán is a meghívottak között.

Bajnoki örömszavak: „Kiragadtuk a kezükből a kupát!”

Vízilabdázóink egyedi pólóban ünnepelték a 24. bajnoki címet • Varga Zsolt megható történetet mesélt - VIDEÓ

Kiütéses siker után bajnoki aranyérmesek lettünk!

Férfi vízilabdázóink lehengerlő magabiztossággal nyerték meg a Fradi 24. bajnoki címét!

Bajnokok lehetünk szerda este

A bajnoki döntő második mérkőzésén lezárhatjuk a párharcot, Varga Zsolt visszatér vezetőedzőként.

BL nyolcasdöntő menetrend és jegyértékesítés

Hivatalos a 2022-es Bajnokok Ligája nyolcasdöntő menetrendje, indul a jegyekért az előzetes regisztráció.