2023. március 30.
Kötelező győzelem a Szeged ellen
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata bajnoki győzelemmel zárta a márciust.

Erős meglepetést okoztak a szegediek számunkra, hiszen azután, hogy idegenben 20-7-re nyertünk ellenük, itthon mégis ők szereztek vezetést egy büntetőből.

Danyiil Merkulov egyenlített, Jansik Szilárd egyből vezetést is szerzett, sőt, egyből megduplázta azt, de a Szeged feljött 3-3-ra, így Fekete Gergő góljával egygólos előnnyel vártuk a folytatást.

Merkulov Vigvári Vendeltől kapott egy tű pontos passzt, majd laposan a hosszúba lőtt. Hiába jutott ötmétereshez a vendég gárda, a felső kapufán csattant a labda, ezzel pedig Jansik tovább növelhette előnyünket a harmadik góljával. Makacs ellenfélnek bizonyult a Szeged, ismét ők szereztek gólt.

Vigvári duplázott ezután, de a két találat között a kék sapkások ismét betaláltak, ezekkel a gólokkal 8-5 állt az eredményjelzőn. Fekete Gergő pontos labdát kapott a kapufánál emberfórban, majd behúzta a gólvonal mögé a labdát, ezzel zárult a második negyed.

Az adok-kapok folytatódott a harmadik negyedben is. Jansik után Leinweber, majd Pörge és ismét Jansik szerzett gólt. Továbbra sem tudtuk növelni négygólos előnyünket, hiába volt eredményes Merkulov, ismét Leinweber járt túl a védelmünk eszén.

A záró játékrész végre domináns hazai játékot hozott. Minden két gólunkra egy vendég találat érkezett válaszul. Vigvári Vendel után Fekete 14-8-ra módosította az állást. Lakatos Soma talált be a túloldalon, ahogy Fekete újabb, és a serdülő korosztályú Simon Sebestyén első találata után is.

Másodjára ötméteresből volt eredményes a szegediek játékosa, Vogel Somának nem jött össze a büntetőhárítás, két perccel korábban azonban igen. A mérkőzést Fekete újabb találata zárta le, aki a negyedik játékrészben három, az egész mérkőzésen öt alkalommal volt eredményes, ezzel Jansik Szilárddal együtt 5-5 találatig jutottak.

Ezzel a 18-10-es győzelemmel újabb bajnoki három pontot szereztünk. Szombaton az UVSE ellen ugrunk vízbe idegenben, ahol Varga Zsolt az utolsó simításokat végezheti csapatán, mert utána három rangadó következik, hiszen először a Juggal a BL-ben, majd az OSC-vel és a Vasassal a bajnokságban csapunk össze, mindössze nyolc nap alatt.

Ob. I, férfiak, 20. forduló

FTC-Telekom Waterpolo–Szeged 18-10 (4-3, 5-2, 3-3, 6-2)

Az FTC gólszerzői: Jansik, Fekete 5-5, Vigvári 4, Merkulov 3, Simon 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.