
Varga Dénes és Vámos Márton nélkül, Gárdonyi Andrással a kapuban kezdte a Bajnokok Ligája második csoportkörét az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata.
Az első lövés pechesen, a blokkról vágódott be. Veszélyesebben támadtunk, mint a Barceloneta és a negyed felére egyenlítettünk Zalánki Gergő révén (1-1). Alvaro Granadosra nem figyeltünk kellőképpen és gyors egymásutánban két találattal terhelt minket. Kettővel léptek el a spanyolok, de Giannis Fountoulis góljával kapaszkodtunk.
Nem kezdődött fényesen a második nyolc perc, Felipe Perrone a felső kapufa segítségével talált a kapunkba, de ahogy az előző negyedben most is Zalánki válaszolt. Igyekeztünk közel maradni és majdnem összejött az egyenlítés; Fekete Gergő a kapufát találta el ziccerben. A hibát egy újabb gólváltás követte, majd ismét lemásolták a sormintát a csapatok a félidő előtt, két negyed után jól helytállt az FTC-Telekom (5-6).
Beértük a Barcelonetát és sikerült egyenlítenünk Nikola Jaksic révén. Gárdonyi a kapunkban egyre jobban belejött és amit lehetett megfogott. Labdánk volt a vezetésért, de a kulcs pillanatban pontatlanra sikerült az utolsó átadás. Ismét kettővel léptek meg a spanyolok: Munarriz után Perrone köszönt be. 8-7 helyett 7-9-et mutatott az eredményjelző tábla.
Nem adtuk fel! Sedlmayer Tamás emberelőnyből előbb szépített, majd ismét Jaksic volt az egyenlítő találat szerzője. Hatalmas lélekjelenléttel harcoltak az FTC játékosai, így az utolsó negyedre maradt a döntés (9-9). Pohl Zoltán kipontozódott, és egy támadásig vezetett ellenfelünk, de elöl Zalánki remekül célzott, a harmadik lövését is gólra váltotta; tehetetlen volt ellene Daniel Lopez Pinedo.
Két perccel a vége előtt először szereztük meg a hőn áhított vezetést, miután Zalánki passzát Sedlmayer lőtte be a visszába. Gárdonyi fantasztikusan teljesített, amit lehetett megfogott és így tett az utolsó spanyol lövésnél is. Fekete még megszerezte a labdát kilenc másodperccel a a vége előtt, ezzel bebiztosította a győzelmet.
Soha rosszabb kezdést! Tartalékosan megvertük az eddig veretlen csoportelsőt. Folytatás szerdán 16.30-tól a georgiai Dinami Tbiliszi ellen.
FÉRFI VÍZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
2. TORNA, DUNA ARÉNA, BUDAPEST
FTC-Telekom Waterpolo–Zodiac CNA Barceloneta (spanyol) 11–10 (2-3, 3-3, 4-3, 2-1)
Gólszerzőink: Zalánk 3, Fountoulis 3, Sedlmayer 2, Jaksic 2, Fekete 1.
Vezetőedzőnk higgadtan értékelte a Brescia ellen elveszített BL-találkozót - VIDEÓ!
Megszakadt az FTC nagy sorozata, miután ötméterespárbajban alulmaradt a Bresciával szemben a BL-ben.
A csoportelsőséget is megszerezhetik a Bajnokok Ligájában férfi pólósaink az év utolsó mérkőzésén.
Jól hangoltunk a Brescia elleni évzáróra, és a BVSC 16-7-es legyőzésével megőriztük a tabella első helyét.
A december 2-i évzáró FTC-Brescia BL-rangadó előtt még a BVSC-t fogadják férfi pólósaink.
A kupadöntőhöz képest jóval simábban, 16-9-re nyertek férfi pólósaink a Honvéd ellen a bajnokságban.
7-7 után egy 10-1-es rohammal bedarálták riválisukat női pólósaink a bajnokságban, és őrzik első helyüket.
November 22-én egymás után játszanak pólósaink: a nők az Egert, a férfiak a Honvédot fogadják.