2021. június 3.
Legyőztük a Marseille-t, pénteken a döntőért játszunk
Férfi vízilabdázóink 14-6-os sikert arattak és bejutottak a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé.

Csütörtök délután a címvédő FTC-Telekom Waterpolo számára is megkezdődött a férfi vízilabda Bajnokok Ligája nyolcas döntő. A belgrádi Final8 negyeddöntőjében a francia Marseille várt a Fradira.

Az első negyed kiválóan sikerült, igaz, az első percekben mindkét kapu előtt adódtak óriási lehetőséget. A gólcsendet Jansik Szilárd törte meg, majd Vigvári Vendel emberelőnyből duplázta meg az előnyt. A Marseille-t kicsit megtörte a két ferencvárosi találat, ugyanis Vámos Márton közel másfél perccel a negyed vége előtt már a harmadik Fradi-gólt jegyezte.

A második játékrész Giannis Fountoulis higgadt és pontos ötméteresével indult, így már 4-0-ra vezettünk. A franciák válaszként egy gyors labdajáratás után betaláltak. A Fradi lendülete viszont nem csökkent, Zalánki Gergő ismét egy emberelőnyt váltott gólra. A ferencvárosi kapuban Vogel Soma remekelt, az egyik védése után indított támadásból pedig Nicolas Constantin-Bicari centerből lőtte a hatodik találatunkat. A Marseille-n az időkérés sem segített, Fountoulis a negyed vége előtt két perccel bevágott egy újabb fórt, így a nagyszünetben 7-1-re vezetett az FTC-Telekom Waterpolo.

A harmadik negyedben folytatódott a Fradi-show. Fountoulis harmadik és Vámos második találtával már 9-1-es előnyben voltunk. A Marseille-nek semmi sem akart összejönni. Hol Vogel védett nagyot, vagy éppen a blokkban akadtak el a lövések és az sem könnyítette meg a franciák dolgát, hogy Uros Cuckovicsot cserével végleg kiállították. Egy gyors gólváltást követően Fountoulis már négynél tartott. A játékrész vége viszont a franciáké volt és két emberelőnyös góllal kozmetikáztak az eredményen.

A záró negyed Vámos értékesített bünetőjével kezdődött, majd egy marseille-i válasz után Zalánki vágta be a tizenkettedik ferencvárosi gólt. Négy perccel a vége előtt Fekete Gergő is piros lapot kapott, a Fradi pedig egy újabb gólt. Ezzel a franciák minden puskaporukat előtték, Varga Zsolt csapata viszont Vigvari és Consantin-Bicari révén még két találtot szereztünk. A győzelmünk nem forgott veszélyben, támadásban, védekezésben és kapusteljesítményben is remekeltünk, így magabiztos 14-6-os sikert arattunk és pénteken már a döntőért játszunk a horvát Jug Dubrovnikot 12-10-re legyőző olasz Brescia ellen 20.30-tól.

FÉRFI VÍZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, FINAL8, BELGRÁD
NEGYEDDÖNTŐ
FTC-TELEKOM WATERPOLO–CN MARSEILLE (francia) 14-6 (3-0, 4-1, 3-3, 4-2)
Gólszerzőink: Fountoulis 4, Vámos 3, Zalánki, Vigvári, Constantin-Bicari 2-2, Jansik 1.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.