2025. február 5.
Csúcsvízilabda és Fradi-siker a BL-ben
Fantasztikus csapatjátékkal 18-10-re nyertek férfi pólósaink a Barceloneta ellen a BL-ben.

Bajnokok Ligája-döntőnek is beillő csatára készült Nyéki Balázs csapata, hiszen a címvédő egyik, ha nem a legnagyobb riválisát fogadta a negyeddöntős csoportkör első fordulójában. Tavaly a sorozat ugyanezen időszakában találkoztunk a Barcelonetával és oda-vissza legyőztük a spanyolokat, de azóta még tovább erősödött a keretük. A meccs rangjához hűen teltház és remek hangulat fogadta a csapatokat a Császár-Komjádi Sportuszodában.

Az első negyedben minden összeállt a Fradinál: szilárd védekezés és pazar támadójáték. Csapatkapitányunk, Vogel Soma ihletett formában kezdte a rangadót, és sorra mutatta be a bravúrokat, ezzel hét percig kapott gól nélkül tartva a kapunkat. Mindeközben az első gólunkat Sztilianosz Argiropulosz szerezte, egy kapufáról levágódó labdát lőtt a hálóba (1-0), ezután Fekete Gergő és Vámos Márton talált be (3-0). Az első negyed végén jött egy gólváltás: először a Barceloneta törte meg gólcsendjét, de a mi találatunkkal zárult a játékrész Vámos bombaerős átlövésével (4-1).

A második negyed elején nem tudtuk lerázni a Barcelonetát, sőt, visszajöttek 4-3-ra, de nyugodtak maradtunk és a kontrollt mindvégig megtartottuk, így újra növelni tudta a különbséget Nyéki Balázs csapata. Előbb Manhercz Krisztián egy ötméteresből volt eredményes, majd Edoardo Di Somma vette be a spanyol kaput (6-3). Olasz klasszisunk talán legjobb meccsét játszotta a Fradi színeiben, hiszen négy góllal zárta a csúcsrangadót. Alaposan rákapcsolt az FTC-Telekom, és gyakorlatilag nem kegyelmezett a spanyoloknak. 

Előbb Vigvári Vendel megszerezte első találatát, majd Argiropulosz használt ki egy emberelőnyt, ezzel 4-3-ról 8-3-ra elléptünk. Azonban végig fegyelmezettnek kellett maradnunk, hiszen Álvaro Granados személyében a világ egyik legjobb játékosa próbálkozott, ugyanakkor sikertelenül. Jól kivette ugyanis a spanyol sztárt a védelem, így semmit sem ért Sanahuja négy találata. A meccs második felére 10-5-ös állással fordulhattunk rá.

A harmadik negyed egy Barceloneta-találattal indult (10-6), de egy Vogel-védéssel szárnyra kaptak a mieink. Egy 3-0-ás futást produkáltunk Vigvári egy, és Di Somma két góljával (13-6). Német Toni is brillírozott, hiszen remek centergólt szerzett, majd Nagy Ádám értékesített ötméterese után már hét volt az előnyünk (15-8). A játékrészt az összecsapás talán legszebb akciójával zártuk: egy bravúros összejáték után Miguel De Toro passzolt a túloldalon védőjétől elszakadó Fekete Gergőnek, aki közelről nem hibázott (16-8). A Barceloneta klasszis kapusa, Unai Aguirre ekkor úgy döntött, neki mára elég is volt ennyi. 

Nem csökkent a lendület a komoly vezetés tudatában sem, teljesen elvettük a vendégek kedvét ezen a napon. Előbb két Vogel-bravúrral tettük ezt, majd a 2024-es év legjobb játékosa, Dusan Mandics saját labdaszerzése után végigrobogott a szélen és óriási rakétát küldött a kapuba (17-8). Egész egyszerűen nem akartunk hinni a szemünknek, hogy milyen könnyedséggel tud felülkerekedni az FTC ellenfelén. Ebben azonban óriási meló volt, hiszen végig irányítani tudtunk. A Vogelt váltó Szakonyi Dániel újabb lendületet adott a csapatnak a hajrában, és egy szép védése után Vigvári már harmadik gólját szerezte (18-9). A barcelonai csapat még kozmetikázott az eredményen, de így is óriási különbséggel, 18-10-re nyert a Ferencváros a Barceloneta csapata ellen.

A lehengerlő támadójátékunk mellé erős védekezés párosult, ami hatalmas fegyvertény a tavaszi szezonra fordulva. Legközelebb a Bajnokok Ligájában az olasz Savona otthonába látogat Nyéki Balázs csapata február 26-án, de addig is bajnoki összecsapások várnak az FTC-Telekom együttesére.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

2025. február 5., szerda 20:00

FTC-TELEKOM (magyar) – CNA BARCELONETA (spanyol) 18-10 (4-1, 6-4, 6-3, 2-2)

Gólszerzőink: Di Somma 4, Vigvári 3, Argiropulosz 2, Fekete 2, Vámos 2, Jansik, Mandics, Manhercz, Nagy Ádám, Német 1-1

Cikkajánló

A villámrajtnak köszönhetően nyertünk rangadót

Szoros második félidő után 12-6-ra győzött a BVSC ellen az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

A hannoveri BL-túra előtt a BVSC-t kell legyőznünk

A bajnoki listavezető Ferencváros a második helyre hajtó zuglóiak otthonában játszanak szombaton 20 órától.

Vismeg Zsombor és Fekete Gergő egy barátságkvízben

Vízilabdacsapatunk játékosai egy rendhagyó barátság kvízre vállalkoztak - VIDEÓ!

Ezüstérmes lett az FTC a Komjádi Kupában

16-12-re kikaptunk a BVSC-től az utánpótlás torna döntőjében, így az FTC-Telekom nem tudott címet védeni.

A brillírozó Nagy Ákos vezette győzelemre a Fradit

Parázs hangulatú bajnoki rangadót nyert meg 19-15-re az FTC-Telekom a Honvéd otthonában.

Tökéletes hozzáállással 30-2-re nyertek férfi pólósaink

A Pro Recco elleni vereség után az Eger elleni győzelemmel vett új lendületet az FTC-Telekom.

Újra lendületet vennének férfi pólósaink

Pénteken indul a bajnokság középszakasza, az FTC-Telekom az Egert fogadja a Népligetben.

Nyéki Balázs: „Leblokkoltunk valahogy fejben"

BL-címvédő férfi vízilabdacsapatunk 13–9-re kikapott az olasz Pro Reccótól a negyeddöntős csoportkörben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin