A nagy hír már a kezdés előtt megérkezett: csapatkapitányunk, Varga Dénes egyhónapos kihagyás után visszatérhetett a csapatba, hiszen legutóbb február 2-án, a Szeged elleni bajnokin játszott.
Nem látszott rajta, hogy berozsdásodott volna, négy perc után gyönyörű felső sarkos találatot szerzett, amivel vezettünk is. Ám ez csak ideiglenes állapot volt, mert eleve a Honvéd szerezte meg a vezetést, az első szünetre ismét egyenlített, félidőre pedig vissza is szerezte a vezetést…
Kevés gól esett, és a színvonal sem verdeste az eget, ugyanakkor ezzel fordított arányban mindkét kapus 60%-on állt a harmadik szünetben, Decker Attila és a születésnapját ezen a napon ünneplő Szakonyi Dániel is.
A döntés tehát az utolsó negyedre maradt, és az nem indult jól, mert Decker Ádám akciógólt szerzett, és még 4:21-gyel a vége előtt is vezetett a Honvéd.
Csakhogy akkor Luca Damonte keresztpasszából Jansik Szilárd egyenlített, ezután pedig lehúztuk a rolót.
És ahogy – nem a hétvégén, hanem még ősszel – a BVSC ellen történt, úgy alakult most is a finis: Varga Dénes behajította a hatodik találatunkat, így a tervezettnél többet játszva mégiscsak győztes góllal tért vissza!
Ezzel pedig nemcsak a bajnoki veretlenségünk maradt érintetlen, hanem ötpontosra nőtt az előnyünk a táblázat élén – szombaton ilyen pozícióból megyünk az OSC-hez a csúcsrangadóra!
E.ON FÉRFI OB1, 17. FORDULÓ
FTC-Telekom Waterpolo–Honvéd 6–5 (2–2, 1–2, 1–0, 2–1)
Gólok: Német 2, Varga D. 2, Jansik 1, Vámos 1
Így zajlott a máltai Final Four az FTC szemszögéből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink első helye mellett a lányok az ötödik helyre emelkedtek a European Aquatics ranglistáján.
Június 26-án kísérik utolsó útjára az FTC néhai KEK-győztes vízilabdázóját.
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.