2019. szeptember 6.
Lerohantuk az UVSE-t hét perc alatt
Szezonbeli második meccsén is nagyarányú győzelmet aratott az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata.

Szép számú szurkolótábor látogatott ki péntek este a Népligeti uszoda, hiszen mégiscsak az előző szezonban mindent megnyerő csapatot láthatták, ráadásul a Bajnokok Ligája-siker óta először. Játékosaink igyekeztek is a Fradisták kedvére tenni. Az első negyedben még nem igazán sikerült feltörni az UVSE védelmét, mivel Bisztritsányi Dávid remekül állta a sarat, többek között a visszatérő Varga Dénessel szemben is. A világbajnokságon ujjtörést szenvedő csapatkapitányunkon azért érződött még a meccshiány, többször kiperdült a labda a kezéből, de puszta jelenlétével is megnyugtatta a társakat.

Nyolc perc játék után mindössze három gólt lőttünk, a második játékrész elejére pedig a vendégek is elérték ezt a számot. 3-3 után azonban állva hagyta a Fradi Benedek Tibor csapatát!!! A megpiszkált oroszlán hat és fél perc alatt produkált egy 7-0-s rohamot, ezzel pedig el is döntötte a meccset. Betalált mindhárom új igazolásunk, Nicolas Constantin-Bicari, Zalánki Gergő és Giannis Fountoulis is, rajtuk kívül Kállay Márk duplázott, Varga Dénes megúszás után helyezett a kapuba, illetve a 17. születésnapját ünneplő Nyíri Balázs is eredményes volt, aki Vámos Mártont helyettesítette.

Ugyan hátra volt még a meccs fele, de 10-3-ról már nem sok reménye maradt az UVSE-nek. A címvédő kicsit visszavett a tempóból, de négy perccel a vége előtt így is rászámolt tízet a Fradi-tábor az ellenfélre Nikola Jaksic gólja után (16-6). Szerb bekkünk, Kállay és Jansik Szilárd is három góllal zárt, mindemellett viszont azt is meg kell említeni, hogy a vendégeknél is akadt néhány kiemelkedő produkció. Vigvári Vendel és Aranyi Máté is hatalmas távoli bombákkal vétette magát észre, de mellettük az FTC-s Szabó Bence is bátran próbálkozott, míg nem ő is feliratkozott a gólszerzők közé (18-9). Úgy tűnt már nem esik több találat a meccsen, ám egy labdavesztés után ötméterest harcolt ki az UVSE. Gárdonyi András azonban kivédte a büntetőt az utolsó másodpercekben, így maradt a 18-9.

Az FTC-Telekom a szegedi 20-11 után, ezúttal is kilencgólos sikert aratott, így két magabiztos győzelemmel mehet egy hosszabb meccs nélküli „pihenőre”, mely alatt természetesen folytatódik a kemény munka. Legközelebb szeptember 18-án, hazai medencében játszunk a Tatabánya ellen.

Köszönjük a mai szurkolást! A Tatabánya ellen találkozunk!

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Alapszakasz, 2. forduló – 2019.09.06.

FTC-MVM Sportközpont, Népligeti uszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – UVSE 18-9 (3-2, 6-1, 5-3, 4-3)

Gólszerzőink: Kállay 3, Jansik 3, Jaksic 3, Varga 2, Zalánki, Fountoulis, Pohl, Constantin-Bicari, Nyíri, Mezei, Szabó 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.