Nyéki Balázs csapata a Magyar Kupa-győzelem után sem vett vissza a munka tempójából, sőt, csak az azt követő időszakban jött el igazán a felkészülés kemény fázisa. Ez abból is látszik, hogy több világbajnok és külföldi klasszis is kimaradt a KSI elleni bajnoki nyitányon a meccskeretből, de nem pihentek Varga Dénesék sem, hiszen nekik a KSI elleni mérkőzés előtt edzést vezényelt a szakmai stáb. A meccsen viszont így több fiatal kapott játékperceket az utánpótlásból is, olyan vb-győztesekkel kiegészülve, mint Nagy Ádám, Vigvári Vendel, vagy Molnár Erik, míg Danyiil Merkulov és Luca Damonte voltak a légiósok ezúttal a meccskeretben.
Nagy Ákos, Molnár Erik és Varga Vince a nyáron együtt nyert U20-as világbajnokságot, ezúttal pedig a Fradiért dolgoztak együtt a medencében. Egy-egy góllal járult hozzá mindhárom játékos a vezetésünkhöz. Azonban a KSI-játékosok sem hagyták ezt szó nélkül és még az első negyed vége előtt szépítettek. A vezetésünk viszont egyetlen pillanatig sem volt veszélyben a szintén fiatalokkal felálló vendégek ellen. Sőt, növelni tudtuk az előnyt a második felvonásban, a végig lendületesen vízilabdázó Nagy Ádám révén már négy (6-2), majd a folytatásban Merkulov bombájával már hét volt a különbség (10-3).
A védekezésünk hagyott némi kívánnivalót maga után, de ez betudható volt annak, hogy ez a keret így együtt nem igazán játszott még együtt. Elől is inkább az egyéni villanások után találtunk be, ilyen volt Simon Sebestyén látványos gólja is, amely után 14-6-os vezetéssel kezdtük el az utolsó negyedet. Ebben a játékrészben debütált az FTC-ben saját nevelésű kapusunk, Pápai Márton, aki több bravúrt is bemutatott, de a támadásoknál többször is pontatlanság jellemezte a játékunkat, így sokszor kiszolgáltatott helyzetbe hozták a társak, amikor egy-egy megúszás után nem tudott hárítani. A KSI zárkózott is kicsit, de így is magabiztos, 17-11-es győzelmet arattunk az első fordulóban.
Nem is kell sokat várni a folytatásra, ugyanis pénteken szintén 20 órától a Szentest fogadjuk a Népligetben.
E.ON FÉRFI OB I.
Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont
I. forduló - 09.13., szerda, 20:00
FTC-TELEKOM WATERPOLO-KSI SE 17-11 (3-1, 5-2, 6-3, 3-5)
Gólszerzőink: Nagy Ádám 4, Damonte 3, Vigvári 3, Nagy Ákos 2, Merkulov 2, Varga V., Molnár, Simon 1-1
Szezonértékelő sajtótájékoztatóval zártuk a szezont pólósainknál, illetve bemutattunk három új játékost.
Kapitány, edző és klubvezető is büszkén értékelt férfi pólósaink BL-bronzérme után Máltán – VIDEÓ!
Az FTC-Telekom 16-13-ra legyőzte az Olympiakoszt, és a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligájában.
Nyéki Balázs szerint képes arra az FTC-Telekom csapata, hogy talpra álljon az elvesztett elődöntőből - VIDEÓ!
Férfi pólósaink a Barceloneta elleni vereség után az Olympiakosszal csapnak össze a BL-bronzéremért Máltán.
Nagyon csalódottan nyilatkozott Fekete Gergő és Nyéki Balázs az elvesztett BL-elődöntő után – VIDEÓ!
Végletekig szoros mérkőzés után ötméteresekkel kikaptak férfi pólósaink a Bajnokok Ligája Final Fourban.
A címvédő FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Barceloneta ellen küzd meg a csütörtöki elődöntőben Máltán.