2021. szeptember 8.
Magabiztos győzelem a bajnokság nyitányán
Győzelemmel kezdte meg az évadot az FTC-Telekom férfi vízilabda-csapata, miután 16–8-ra nyert Kaposváron.

Meglátszott, hogy az olimpia és a junior-világbajnokság után mindenki szinte beesett az E.ON Férfi OB1 rajtjára, hiszen a Kaposvár elleni nyitó mérkőzés első negyede ráment a visszaszokásra.

Az idény első Fradi-gólját a Varga Dénes hiányában csapatkapitányként pólózó Vámos Márton szerezte 2:29 után, ám ettől még hektikusan alakult a játék, így az egyik új szerzemény, Daniil Merkulov első zöld-fehér találata ellenére is 2–2-vel fordultunk a második negyedre.

Abban viszont sínre került a meccs, mert jobban zárt a védelem és beindult az emberelőnyös játék is, Vámos már a második gólját lőtte, és utána gyorsan egy másik nyári igazolás, az olasz Luca Damonte is duplázott, úgyhogy félidőben már 2–5 állt a táblán.

Aztán mutatott az 2–6-ot és 3–8-at is, mielőtt a Kaposvár valamelyest közelebb férkőzött, például egy kettős emberelőnyből szerzett találattal. Csakhogy az újak mellett a rutinos fradisták is kitettek magukért, Pohl Zoltán például jó nagy gólt lőtt, Vámos pedig a maga kategóriájában pólózott: már az utolsó szünetre négy találatnál járt, úgyhogy 5–10-es állásnál a bajnokság első három pontját azért elkönyvelhettük.

Persze még hátravolt nyolc játékperc, de a játék képe nem változott különösebben: hiába lőtt egy pipát Berta József is, ennek a meccsnek nem lehetett más a kimenetele, mint sima Fradi-győzelem, és az is lett: 8–16 a végeredmény.

Zaklatott felkészülési időszak után, Varga Dénes és Vigvári Vendel hiányában, a meccset a kispadon végigülő Vogel Soma nélkül is simán nyert tehát férfi pólócsapatunk. Csak ketten nem találtak be a vízbe ugrók közül, viszont az összes új igazolás és a légiósok igen, Szakonyi Dániel pedig végigvédte a meccset, remekül.

Folytatás szombaton, ismét idegenben, a Pécs ellen.

E.ON FÉRFI OB1, 1. FORDULÓ

Kaposvári VK–FTC-Telekom Waterpolo 8–16 (2–2, 0–3, 3–5, 3–6)

Gólszerzők: Horváth Á., Vindisch 2-2, Berta, Dobos, Juhász-Szelei, Petrovski, ill. Vámos 4, Damonte 3, Jansik Sz. 2, Fekete G., Gábor L., Gál, Merkulov, Molnár E., Pohl, Ubovic

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.