2023. szeptember 2.
MAGYAR KUPA-DÖNTŐBEN AZ FTC!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata a Honvédot győzte le szoros meccsen, a Vasassal döntőzünk vasárnap.

Bár megélt már jó néhány nagy csatát Nyéki Balázs, elég csak a nyári vb-döntőre gondolni, mégis látszódott rajta némi izgatottság a Honvéd elleni Magyar Kupa elődöntő előtt. Most ugyanis immár vezetőedzőként állt oda a Hajós Alfréd uszoda medencéjéhez, mögötte a szép számú Fradi-táborral. Éreztük, hogy ellenfelünk nem adja majd könnyen magát, és ez így is lett…

Varga Dénes egy ötméterest értékesítve szerzett vezetést, de utána hiába próbálkozott többször is Mandics, percekig nem tudtunk betalálni Kardos kapujába, ráadásul a Honvéd fordított is (1-2). Majd jött egy csodaszép összjáték csapatkapitányunk és Jansik Szilárd között, aki elszakadva védőjétől húzta be a belöbbölt labdát (2-2). A második negyed elején Ekler Bendegúz révén újra a Honvédnál volt az előny, de az elődöntőben utoljára. Kevesebb, mint egy perc alatt fordítottunk: Fekete Gergő háttal csavart centergólt, majd Vogel Soma indította remekül Dumit, aki vezetéshez jutatta a miénket 4-3-nál. Sőt, Argiropulosz már kettőre növelte a különbséget, de nem nyugodhattunk meg, mert Ekler Zsombor a nagyszünet előtt harmadszor is eredményes volt.

5-4-ről indult tehát a meccs második fele, ahol továbbra sem tudtuk leszakítani Szivós Márton fiatal gárdáját. Gyors gólváltás után hosszú ideig hatalmas csata zajlott a mezőnyben, majd Dusan Mandics bombázott be egy büntetőt (7-5), hogy aztán megmutassa azt is, hogy nem csak erőből képes megoldani helyzeteit. A szerb világklasszis gyönyörűen ejtett a Honvéd kapujába, ezzel pedig először vezettünk hárommal (8-5). A kispestiek még ekkor sem törtek meg és a játékrész vége előtt 8-6-ra még zárkóztak. Itt azonban összeállt a védelem, Edoardo Di Somma fontos pillanatban blokkolt nagyot, Vogel Soma eszén pedig nem tudtak túljárni, a világbajnok kapusunk lehúzta a rolót az utolsó nyolc percre. A végeredményt Vigvári Vendel állította be ötméteresből, így tehát 9-6-ra megnyertük a meccset.

Az FTC ezzel bejutott a vasárnapi döntőbe, ahol megszerezheti sorozatban a hatodik, összességében pedig a 23. Magyar Kupa-aranyérmét. Az ellenfél az a Vasas lesz, amely a másik ágon nagy csata után 14-13-ra legyőzte az OSC-t. A finálét 18:30-tól rendezik szintén a Margitszigeten.

BENU FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA – NÉGYES DÖNTŐ

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

Elődöntő - szeptember 2., szombat

ENDO PLUS SERVICE-HONVÉD – FTC-TELEKOM WATERPOLO 6-9 (2-2, 2-3, 2-3, 0-1)

Gólszerzők: Varga D. 2, Fekete 2, Mandics 2, Jansik, Argiropulosz-Kanakakisz, Vigvári 1-1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.