2023. szeptember 3.
REKORDBEÁLLÍTÁS, MAGYAR KUPA-GYŐZTES AZ FTC-TELEKOM!
Az FTC-Telekom Waterpolo zsinórban hatodjára hódította el a trófeát, ezúttal a Vasast legyőzve a döntőben.

Borzasztóan motiváltak a játékosok. - erről beszélt vezetőedzőnk, Nyéki Balázs a négyes döntő előtt. Ezt pedig a Magyar Kupa-finálé első perceiben be is bizonyították a mieink. Előbb Edoardo Di Somma, majd Dusan Mandics volt eredményes, ezzel gyorsan 2-0-s előnybe kerültünk. Egy Vasas-gól után Német Toni szerzett remek találatot centerből (3-1), majd Vogel Soma nevét skandálta a szépszámú publikum a Hajósban. Az FTC kapusa a fukuokai világbajnokságon is elkápráztatott minket teljesítményével, de talán nem túlzás kijelenteni, hogy az év egyik, ha nem a legnagyobb védését mutatta be az első negyed végén. Burián Gergő egy az egyben vitte a kapunkra a labdát, de hiába várta, hogy kapusunk elsüllyedjen, klasszisunk nem tette meg ezt a szívességet, és kiszedte a labdát a sarokból. A Vasas azonban ennek ellenére is tapadt a mieinkre és 3-2-re, majd Német újabb villanása után 4-3-ra is zárkózott.

A HARMADIK NEGYEDBEN MEGTÖRTÜK A VASAST!

A nagyszünet után összeállt ismét a védekezés, jöttek a blokkok, Vogel világklasszis teljesítményt nyújtott, elől pedig Mandics, Varga Dénes, Vigvári Vendel és Di Somma szállította a gólokat, amivel 4-0-ra nyertük meg a harmadik játékrészt, így pedig sikerült 8-3-ra ellépnünk az utolsó negyedre fordulva.

Sőt, az utolsó játékrészben tovább növeltük az előnyt, Nagy Ádám bombája már-már eldöntötte a meccs és ezzel a Magyar Kupa sorsát, de egy gyors Raszovics-góllal zárkózott a Vasas. Gól nélkül lezárult támadások jöttek mindkét oldalon, Vogel ismét bemutatott egy óriási, klasszis védést, majd öt és fél perccel a vége előtt Fekete megúszása, majd önzetlen bepassza után ötmétereshez jutottunk, Argiropulosz büntetőjét azonban megfogta a piros-kékek kapujába Lévai helyett beálló Mizsei. A túloldalon viszont jött az újabb gól, Jansik használt ki egy kettős fórt, ezzel már 10-4-re vezettünk. A hajrára Szakonyi Dániel is medencébe ugrott, a találkozót 17 kapott lövésből 12 védéssel záró Vogel Somát pedig éltethette a Fradi-tábor. Végül bár felavatták egy góllal Szakonyit, mégis a mi szánk íze szerint zárult a finálé, az utolsó percben ugyanis előbb a 18 éves Varga Vince is feliratkozott a gólszerzők közé, majd Szakonyi két remek védéssel jelezte, ő is hozzátett a sikerhez.

A MAGYAR KUPA A FERENCVÁROSÉ!!!
Az FTC története 23. Magyar Kupa-győzelmét aratta, sorozatban pedig hatodszor emelhette a magasba az MK-trófeát a Fradi, ez pedig azt is jelenti, hogy az FTC-Telekom Waterpolo beállította az Újpest még az 1930-as években elért, és azóta senki által követni nem tudott rekordját!

BENU FÉRFI VÍZILABDA MAGYAR KUPA – NÉGYES DÖNTŐ

Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

Döntő - szeptember 3., vasárnap

A-HÍD VASAS PLAKET – FTC-TELEKOM WATERPOLO 6-11 (1-3, 2-1, 0-4, 3-3)

Gólszerzők: Mandics 2, Di Somma 2, Német 2, Varga D., Jansik, Nagy Ádám, Vigvári, Varga V. 1-1

A MAGYAR KUPA-GYŐZTES FTC-TELEKOM WATERPOLO
Játékosok: Sztilianosz Argiropulosz-Kanakakisz, Luca Damonte, Edoardo Di Somma, Fekete Gergő, Jansik Szilárd, Dusan Mandics, Danyiil Merkulov, Molnár Erik, Nagy Ádám, Nagy Ákos, Német Toni, Pohl Zoltán, Szabó II. Bence, Szakonyi Dániel, Varga Dénes, Varga Vince, Vigvári Vendel, Vogel Soma
Vezetőedző: Nyéki Balázs, másodedző: Korényi Balázs, kapusedző: Gárdonyi András, csapatmenedzser: Katona Norbert

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.