2019. március 20.
Már nem vagyunk veretlenek
Elszenvedte első szezonbeli vereségét az ob I-ben az FTC-Telekom Waterpolo, melyet az OSC győzött le.

A bajnokság két, még veretlen csapata találkozott a Császár-Komjádi Sportuszodában, ahová az FTC és az OSC is hibátlan mérleggel érkezett 17 forduló után. A rangadót a Fradi kezdte gólokkal, hiszen Gór-Nagy Miklós és Német Toni találatával már 2-0-ra is vezetett. A vendégeknek hat és fél perc kellett, hogy eredményesek legyenek (2-1), ezután pedig majdnem egyenlítettek a negyed végén, ám Kovács Gergő megúszása után Vogel Soma kifejelte a labdát.

A második játékrészben azonban már egalizálta az OSC, sőt még a vezetést is átvette Sava Randelovic révén, így a rossz kezdés egy háromgólos sorozatot produkálva 3-2-re fordított. Ezt sikerült nekünk is reprodukálnunk, hiszen Slobodan Nikic gyönyörűen tekert centerből, Aaron Younger utat talált a kapuba Lévai Márton hóna alatt, míg Kállay Márk kilőtte a rövid sarkot a jobb szélen, ezzel pedig 5-3-ra már újra a Ferencváros vezetett.

A szünet után viszont történt valami, ugyanis Varga Dénes kihagyott egy ötméterest az újbudaiak pedig ismét hoztak egy 3-0-ás sorozatot és 6-5-nél már nem csak a vezetés, de a lélektani előny is náluk volt... Hiába próbálkoztunk, egyszerűen semmi nem jött össze, míg a másik oldalon már kétgólosra növelték a különbséget. Ezt nem is tudtuk már ledolgozni, így a szezonban először vereséget szenvedett a címvédő a bajnokságban, míg az OSC továbbra is hibátlan és vezeti a középszakaszt.

Szombaton Debrecenbe utazunk, majd jövő héten nagyon fontos Bajnokok Ligája mérkőzés vár a mieinkre, hiszen a Barceloneta otthonából próbálhatjuk meg elhozni a három pontot, amivel megelőznék egyébként a spanyol riválisunkat a tabellán.

Nyilatkozatok a mérkőzés után:

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 4. forduló, 2019.03.20., szerda

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-Telekom Waterpolo – A-HÍD OSC-Újbuda 7-9 (2-1, 3-2, 0-3, 2-3)

Gólszerzőink: Német, Kállay, Vámos, Varga, Nikic, Younger, Gór-Nagy

Már lehet jegyet venni a máltai Final Fourra

Az FTC már biztosan ott lesz a klubvízilabda csúcseseményén, a Bajnokok Ligája négyes döntőjében.

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.