2019. április 20.
Maradt esély a középszakasz megnyerésére
Az FTC-Telekom Waterpolo legyőzte a Miskolcot, így a jövő heti OSC-FTC dönt a középszakasz első helyről.

A Ferencváros Szolnokon már mutatott jeleket arra, hogy a csapat kezd kilábalni abból a gödörből, amibe az elmút hetekbe került, de egy győzelem még nem elég ahhoz, hogy teljes feltámadásról beszéljünk. A Miskolc ellen is bizonyítaniuk kellett pólósainknak, akik ezt meg is tették, hiszen magabiztosan győzték le a Komjádiban a vendégeket. Pedig a borsodiak alaposan megszorongattak minket néhány hete hazai medencében (11-12).

Ezúttal a második negyed közepéig bírták az iramot a Fradi ellen, akkor 3-3 után Vámos Márton és Aaron Younger bombáival először vezettünk két góllal a meccsen (5-3). A szünet előtt még felzárkóztak egy találatra a miskolciak Alex Bowen találatával (5-4), de a fordulás után Varga Dénes végleg leszakította őket két gyönyörű megmozdulásával (7-4). Csapatkapitányunk először Younger tűpontos, falba betett labdáját értékesítette, majd egy labdaszerzés után egy az egyben úszott a kapusra és nem hibázott. Az utolsó negyed előtt még 8-6-ra alakították az állást a vendégek, de ennél jobban már nem engedtük magunkra ellenfelünket. Dumi könyörtelenül bevágta a labdát a jobb sarokba távolról (9-6), majd Younger góljával eldöntötte a találkozót három perccel a vége előtt (10-6). Végül 10-7-re megnyerte a mérkőzést az FTC-Telekom Waterpolo.

Ez a három pont azért is volt fontos, mert így az utolsó fordulóban rendezendő OSC-FTC szuperrangadó dönt arról, hogy melyik csapat végez a középszakasz első helyén. A Fradinak ehhez minimum három góllal kell nyernie április 27-én idegenben. A találkozó 19 órakor kezdődik a Kondorosi úti Nyéki Imre uszodában, de aki nem tud a helyszínre kilátogatni, az sem marad le a nagy csatáról, ugyanis az M4 Sport élőben közvetíti a mérkőzést!

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 7. forduló, 2019.04.20., szombat

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-Telekom Waterpolo – PannErgy-MVLC Miskolc 10-7 (3-2, 2-2, 3-2, 2-1)

8. Debrecen 24 pont

Az utolsó fordulóban OSC-FTC és Szolnok-Eger meccseket rendeznek, melyek a középszakasz végeredményéről döntenek. Az elődöntőben 1-4. és 2-3. helyezett csapatok játszanak a fináléba kerülésért, az egyik csapat hetedik pontjáig. Mivel az OSC és az FTC is kétszer-kétszer nyert a Szolnok és az Eger ellen, így az előbbi két együttes 6-0-ról indul majd a párharcokba.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.