2022. június 21.
Masszív nyitány Montenegró ellen
Vogel Soma a meccs embere, Fradi-játékosok remeklése a világbajnoki nyitányon.

Előzetesen „csoportdöntőnek” kikiáltott meccsel kezdte meg szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott. A telt ház és az esélyesség terhe sem nyomta agyon az öt ferencvárosi játékossal felálló csapatot, és döccenőkkel, de alapvetően magabiztosan győzte le Montenegrót.

Vámos Márton adta meg az alaphangot az első támadás végén, amire emberelőnyből érkezett a montenegrói válasz, majd Jansik Szilárd adott gólpasszt Pohl Zoltánnak emberelőnyben.  Az első negyedet majdnem sikerült gólelőnnyel zárni Zalánki remek góljának nyomán, de néhány másodperccel a vége előtt Radovics egyenlíteni tudott.

A második negyed eléjén sok pontatlanság volt a védekezésünkben és a támadásunkban is, amit a könnyedebben játszó, megfiatalított montenegrói válogatott kihasznált – a saját emberelőnyünkből kontráztak meg minket és vették át a vezetést (4-3). Ez a találat felrázta a csapatot, ami először Vogel Somán látszott meg. Innentől gyakorlatilag képtelenség volt neki gólt lőni, másfél negyeden keresztül bravúrt bravúrra halmozott. Ziccereket fogott, blokkok mögé védett be, a legtöbb esetben ki sem jött róla a labda. Joggal ítélték neki a mérkőzés legjobbjának járó Benedek Tibor-díjat.

Ezzel párhuzamosan Varga Dénes a kezébe vette a karmesteri pálcát; rendezte a védekezést, kulcspasszokat osztogatott támadásban, és egy videóbírós gólt is betett a közösbe (4-7). Zalánkit sem tudta tartani a montenegrói védelem, a harmadik negyed vége felé Jansik csodaejtése nyomán pedig már öt góllal vezettünk (4-9). Az utolsó periódus előtt volt egy kis bicsaklás a védelemben, sőt, a negyedik negyed elején Petkovics emberelőnyös találata felzárkóztatta ellenfelünket (7-9).

A győzelem ezzel együtt nem forgott veszélyben, ismét Zalánki, majd Angyal Dániel villant, a kegyelemdöfést pedig Burián Gergely szólója adta meg. Bíztató volt látni, hogy a válogatott a Fradi-játékosok összeszokottságára is alapozva bátran variálta a taktikai elemeket. A csoportgyőzelem ezzel tulajdonképpen borítékolható, mert további csoportellenfeleink, Brazília és Georgia nem képviselnek akkora játékerőt.

Mezőnyjátékosok (11)
Jansik Szilárd, Pohl Zoltán, Varga Dénes, Vámos Márton (FTC-Telekom), Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Hárai Balázs (OSC), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok), Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)

Tartalék (2)
Fekete Gergő, Vigvári Vendel (FTC-Telekom)

A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot.

A férfiválogatott világbajnoki csoportmérkőzései
Budapest, Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda

Június 23., 21.00: Magyarország-Brazília
Június 25., 21.00: Magyarország-Georgia

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Megszenvedtünk ezért a sikerért

Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

A Szolnok ellen zárjuk a meccsdömpinget

A bajnoki elődöntő szempontjából is fontos lehet, hogy férfi pólósaink nyerjenek szombaton a Komjádiban.

Óriási BL-rangadót nyertünk meg Barcelonában!

Hatalmas csata után 10-8-ra győzött az FTC-Telekom a Barceloneta otthonában a BL második csoportkörében.