2022. május 18.
Kiütéses siker után bajnoki aranyérmesek lettünk!
Férfi vízilabdázóink lehengerlő magabiztossággal nyerték meg a Fradi 24. bajnoki címét!

Elképesztő vízilabdával, a medence minden pontján felülkerekedve az OSC-n sikerült megnyernünk a bajnoki döntő második mérkőzését, és ezzel a bajnokságot!

Az első mérkőzés után sokan úgy vélték, a második meccs - és ezzel a bajnoki aranyérem sorsa is - eldőlt már. A csapat azonban hangsúlyozta, egy élet-halál harcnak más a lélektana, márpedig az OSC-nek létfontosságú lett volna a győzelem.

Ha az első negyedet nézzük, talán nem „meglepő” a második találkozó végeredménye sem, hiszen már ebben a nyolc percben olyan repertoárt vonultattunk fel, amire ellenfelünknek nem volt válasza. Akcióból, emberelőnyből és lefordulásból is eredményesek voltunk, míg az OSC csak emberelőnyből és büntetőből tudott betalálni (6-4 ide).

Vogel Soma az első másodperctől tartást adott a védelemnek, a támadásainkon pedig érződött, így vagy úgy, de lövőhelyzetet fogunk tudni kialakítani. Ez a második negyedben csúcsosodott ki, amikor az egyre gyakoribb mezőnyben elkövetett szabálytalanságok miatt töredező játékképet három lőtt és nulla kapott góllal hoztuk le.

A félidő előtt szimbolikusan elpattant a pálya egyik szélét jelző kötél. A „technikai időkérés” után gyakorlatilag már csak a különbség volt kérdéses. Az OSC természetesen nem adta fel, küzdött az utolsó pillanatig, de magabiztos vezetésünk tudatában szép és elegáns megoldásokra is futotta, miközben a védelmünk nem ingott meg.

Fekete Gergő utolsó percben szerzett találata után, ami a csapat 15. gólja volt, szurkolóink csodálatos ütemben számoltak el 24-ig, tudatva mindenkivel – a Ferencváros férfi vízilabdázói ennyiszer nyerték meg eddig a magyar bajnokságot! Sőt, férfi labdarúgóinkhoz hasonlóan idén Magyar Kupa-győzelemnek is örülhettek Varga Zsolt tanítványai.

E.ON FÉRFI OB I, DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
OSC-FTC-Telekom Waterpolo 7–15 (4-6, 0-3, 2-4, 1-2)

Gólok: Damonte 3, Fekete 3, Merkulov 2, Pohl 2, Vámos 2, Varga Dénes 2, Vigvári Vendel 1

(Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 az FTC-Telekom javára)

A FTC-Telekom Waterpolo bajnokcsapatának névsora

Kapusok: Szakonyi Dániel, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Luca Damonte, Dubinák Szabolcs, Fekete Gergő, Gábor Lőrinc, Gál Sándor, Jansik Szilárd, Molnár Erik, Klár Gergely, Német Toni, Daniil Merkulov, Nyíri Balázs, Pohl Zoltán, Spitz Márk, Nemanja Ubovic, Varga Dénes, Varga Vince, Vámos Márton, Vigvári Vendel
Vezetőedző: Varga Zsolt
Másodedző: Nyéki Balázs
Technikai vezető: Katona Norbert
Szakosztályelnök: Madaras Norbert

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.