2024. április 6.
Megszenvedtünk ezért a sikerért
Ismét nagy csatára kényszerítette a Szolnok Nyéki Balázs csapatát, amely végül 12-9-re nyert.

Ősszel egy utolsó másodpercben lőtt Jansik Szilárd-góllal tudott nyerni az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata Szolnokon, és bár azóta előreléptünk játékban, és a hétközi barcelonai BL-siker miatt az önbizalommal sem álltunk hadilábon, vezetőedzőnk mégis óva intett mindenkit attól, hogy elbízza magát. Sokáig úgy tűnt, ebből most magabiztos zöld-fehér győzelem lesz, Nyéki Balázsnak végül igaza lett…

3-3-ig tartották a lépést a vendégek, de az első negyed utolsó percétől Vigvári Vendel és Fekete Gergő vezérletével fokozatosan léptünk el. Szakonyi Dániel büntetőt is védett, a meccs felénél pedig már 7-4 volt a javunkra. Ekkor azt érezhették a hazai szimpatizánsok, hogy minden a Fradi kedve szerint alakul, de Hangay Zoltán együttese megrázta magát és három ötméteresből szerzett góllal 9-8-ra feljött, majd a harmadik játékrész zárásaként Kovács Gergő a dudaszó pillanatában egy távoli bombával kiegyenlített 9-9-re.

A negyedik negyedre aztán feltüzelte magát a szurkolótábor és a csapat is, amely védekezésben kőkemény volt és Szakonyi nem kapott gólt az utolsó nyolc percben, elöl pedig megvillantak klasszisaink. Dusan Mandics a mérkőzés addigi időszakában ötször is próbálkozott, de nem talált utat a szolnoki kapuba, ám végül a legfontosabb pillanatban kíméletlen volt. Kétszer is gólt ünnepelhetett, a két Mandics-bomba között pedig a születésnapos Jansik Szilárd is betalált. Végül, ha kínkeservesen is, de 12-9-es sikert arattunk, ezzel megőriztük szezonbeli veretlenségünket. Ez a három pont pedig még fontosabb lehet a későbbiekben, hiszen akár a Szolnok is lehet az ellenfelünk a bajnoki elődöntőben, ahol így a két csapat eddigi egymás elleni eredményei miatt 6-0-s előnyről kezdenénk a hét pontig tartó párharcot.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I

Középszakasz 5. forduló, 2024. április 6., szombat 18:45

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM WATERPOLO – SZOLNOKI DÓZSA PRAKTIKER 12-9 (5-3, 2-1, 2-5, 3-0)

Gólszerzőink: Fekete 3, Vigvári 3, Jansik 3, Mandics 2, Német 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.