2021. december 11.
Megvan a 21. Magyar Kupa-győzelem!
Szenzációs döntőben győztük le a Szolnokot, ezzel sorozatban negyedszer miénk az MK!

Változatlan összeállításban és változatlan céllal ugrottunk a vízbe, hogy meglegyen sorozatban a negyedik Magyar Kupa-győzelmünk!

A bajnoki címvédő Szolnok is a kupára hajtott, ebből pedig az lett, hogy az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok: vezettünk mi is, vezettek ők is, a szünet azonban így is 3–3-as állásnál érkezett.

Aztán a második jobban alakult, Vámos Márton, Jansik Szilárd és Varga Dénes góljaival elhúztunk, ráadásul kipipáltunk egyet minden fajtából: ötméterest, akciógólt és emberelőnyös találatot is feljegyezhettünk.

Azonban a meccs ezzel még nem dőlt el, ugyanis a Dózsa még a félidő előtt felzárkózott, sőt, a fordulás után ki is egyenlített (6-6), úgyhogy kezdhettük elölről.

A harmadik negyedet jelző dudaszó pillanatában is ugyanúgy álltak a felek, 7–7-tel fordultunk a mindent eldöndő játékrészre.

Itt már helyreállt a világ rendje: ugyan a Szolnoknak még volt válasza a vezetést jelentő nyolcadik gólunkra, de több már nem volt benne, úgyhogy Fekete Gergő és Vámos Márton góljai sínre tették a meccset.

Az utolsó gólját 3:15-tel a vége előtt szerezte a Dózsa, úgyhogy a zárásban Vogel Soma is lehúzta a rolót, így végül 12–9-re nyertünk, ezzel az idényben már a 21. mérkőzésünket fejeztük be veretlenül, és ami ennél is fontosabb, hogy a győzelem egyben a 21. Magyar Kupa-sikerünket is jelentette!

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
FTC-Telekom Waterpolo–Szolnok 12–9 (3–3, 3–2, 1–2, 5–2)
Gólok: Vámos 3, Fekete 2, Varga D. 2, Vigvári 2, Damonte 1, Jansik 1, Merkulov 1

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.

Már az elődöntőre és a BL-rangadókra készülünk

A bajnokság középszakaszának utolsó mérkőzését a Kaposvár együttese ellen játszák férfi pólósaink.

Vásárolj jegyet elővételben két BL-rangadóra is!

Május 3-án a Brescia, majd május 14-én a Barceloneta ellen küzdenek férfi pólósaink a Komjádiban.

Kiütéses siker a Honvéd otthonában

A BL-re készülő FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 23-9-re legyőzte a Honvédot a bajnokság középszakaszában.

Nagy küzdelemre készülünk a Honvéd ellen

Két BL-rangadó előtt a Honvéd és a Kaposvár ellen zárják férfi pólósaink a bajnoki középszakaszt.