2023. október 31.
Megvan a BL-továbbjutás!
Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata ott van a legjobb nyolc között, miután legyőzte a Herceg Novit.

Úgy ugrottunk vízbe a Jadran Herceg Novi ellen, hogy tudtuk, győzelem esetén biztosan továbbjutunk a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában. A vezetést a hazaiak szerezték meg, de hamar elindult a Fradi gépezete és zsinórban négyszer válaszoltunk. Először Fekete Gergő centerakciózott, majd Vigvári Vendel ejtett, Pohl Zoltán pedig fröcsköléssel próbálta kapuba juttatni a labdát. Dusan Mandics hatalmasat lőtt, blokkal és kapussal együtt ment be, Vigvári pedig már másodjára talált be (4-1).

Egy ejtéssel feljebb zárkóztak a montenegróiak, de Danyiil Merkulov középről lőtt a kapus feje fölé. Ezután már másodjára értékesítettek büntetőt (5-3), erre Varga Dénes ragasztotta szó szerint a kapuba a labdát. Újabb Jadran-gól után Luca Damonte fineszes lövéssel borzolta a kedélyeket a szélről, majd Fekete Gergő 8-4-re módosította az eredményt. Az előző szezonban még a Vasast erősítő és magyar bajnoki gólkirályi címet szerző Ivan Nagaev folytatta az adok-kapokot, de a félidőt csapatkapitányunk zárta le (9-5).

A szünet után tovább növelte a különbséget az FTC, Mandics ismét megbombázta a kaput, de jött egy újabb hazai találat (10-6). A végig agilisan játszó Vigvári már ekkor meglőtte a BVSC ellen szerzett góljainak a számát, de nem nem állt le háromnál. A 11-7 után fiatal világbajnokunk negyedjére volt eredményes, Damonte pedig másodjára is nagy gólt lőtt (13-7). Vigvári megszerezte ötödik találatát, aztán Argiropulosz is feliratkozott a gólszerzők közé és már kilenccel is vezettünk. Az utolsó percekben kiengedtünk kicsit, de a mérkőzést Nagy Ádám zárta le egy utolsó másodperces lövéssel, mely után torpedóként csapódott a labda a Jadran Herceg Novi kapujába.

Az FTC 17-10-re megnyerte negyedik meccsét is, ezzel két fordulóval a csoportkör vége előtt biztosította helyét a legjobb nyolc között. A következő körben a Császár-Komjádi Sportuszodában fogadjuk a Crvena Zvezdát november 21-én 18:30-kor.

LEN FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör, 4. forduló – 2023. október 31., kedd 19.00

Trebinje, Bosznia-Hercegovina

JADRAN HERCEG NOVI (montenegrói) – FTC-TELEKOM WATERPOLO (magyar) 10-17 (1-4, 4-5, 2-4, 3-4)

Gólszerzők: Vigvári 5, Mandics 2, Varga 2, Fekete 2, Damonte 2, Nagy 2, Argiropulosz, Merkulov  1-1

Elhunyt Juhász Károly

Vízilabdacsapatunk egykori másodedzőjét gyászoljuk.

Ez ám az ajándék: „Ma a csillagok is a Fradinak álltak”

Férfi vízilabdázóink végletekig kiélezett meccsen nyertek a BL-ben és bejutottak a Final4-ba – VIDEÓ

Bejutottunk a FINAL FOURBA!!!

A klub 125. születésnapján óriási csatában nyert az FTC férfi vízilabdacsapata a Brescia ellen.

A továbbjutásért küzdünk a klub 125. születésnapján

Az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata a Brescia elleni győzelemmel akár be is juthat a BL négyes döntőjébe.

Kitelepülés: Vízilabdás BL-élmény a Fradi Shoppal

Számos népszerű FTC-termék közül lehet válogatni a Fradi Shop kitelepülésén.