2025. április 22.
Megvan a Final Four - Irány Málta!
Fantasztikus csapatmunkával győzött az FTC férfi vízilabdacsapata a Savona ellen a teltházas Komjádiban.

A Bajnokok Ligája legutóbbi fordulójában hatalmas csatát vívtunk a Barceloneta otthonában, de ötméterespárbajban alul maradtak férfi pólósaink a nagy riválissal szemben. Ez azt jelentette, hogy az FTC-Telekom csapatának hazai medencében kellett kivívnia a Final Fourba jutást a negyeddöntős csoportkör utolsó előtti fordulójában. Ehhez az olasz Savonát kellett legyőznünk, akikkel már találkoztunk két hónapja Olaszországban, ahol lehengerlő játékkal, a meccset végig kézben tartva nyert Nyéki Balázs csapata 17-9-re. A legutóbbi mérkőzés eredményhez hozzátartozik, hogy riválisunknál eltiltás miatt nem szerepelhetett legjobbjuk, a hétszeres BL-győztes Pietro Figlioli, akinek a jelenlétének köszönhetően Budapesten jóval nagyobb ellenállásra számíthatott a címvédő.

Ennek ellenére álomszerű kezdést mutatott be csapatunk, és ahogyan azt tettük idegenben, rögtön a kezdősípszótól nagy lendületet diktáltunk, aminek köszönhetően 4-0-s előnyt alakítottunk ki. Támadójátékunk megállíthatatlan volt, és hatalmas bombagólokat zúdított az olasz kapuba Argiropulosz, Vámos, Manhercz és Vigvári. A másik oldalon a Vogel Soma helyett lehetőséget kapó Szakonyi Dániel hat és fél percig nem kapott gólt. A Savona egyértelműen megzavarodott, a Fradi viszont nem állt meg, és Vámos Márton második rakétája után 6-1-re is elhúztunk.

A második negyedben kisebb adok-kapok csatába szaladt bele az FTC-Telekom, a rangadót megelőzőn Aranydiplomával kitüntetett korábbi BL-győztes játékosunk, Danyiil Merkulov is betalált a kapunkba. A támadójátékunk nem állt le, és egy tökéletesen kijátszott támadás végén Vámos játszotta be Nagy Ádámnak a labdát, aki magabiztosan vágta be a tehetetlen kapus mellett (8-3). Az első félidőben mindvégig megtartottunk az elején kidolgozott megnyugtatóbb előnyünket, így 8-5-nél jöhetett a nagyszünet.

A második félidőre azonban nagyon összekapta magát a Savona, amely egy szempillantás alatt egy gólra zárkózott (9-8), nehéz perceket okozva ezzel a Ferencvárosnak. Ekkor nagyon jól jött a folyamatos buzdítás a Fradi-szurkolóktól a teltházas Császár-Komjádi Sportuszodában, ahol ismét pokoli hangulatot teremtett a publikum. Ezután megtörve a vendégek felzárkózását egy időkérés után Dusan Mandics először még a kapufát találta el, de a lesipuskás Jansik Szilárd besodorta a kipattanót.Ez a gól 10-8 után új lendületet adott a támadójátékunknak az utolsó negyedre, és Manhercz Krisztián, valamint Sztilianosz Argiropulosz távoli bombái után 12-9-re növeltük előnyünket. Szó szerint nagy csata dúlt a vízben, hiszen görög klasszisunk kapott egy nagy ütést az arcára, amit a játékvezetők nem honoráltak.

Az FTC-t azonban az olaszok kakaskodása felpaprikázta! Döntő pillanatok következtek, ahol egy remek védekezés során Vigvári Vendel szedett le egy átadást a levegőből, majd az ellentámadásból Manhercz ötméterest harcolt ki, amit Argiropulosz be is vágott (13-10). Ezzel be is vittük a végső ütést a Savonának, és innentől már biztos volt a siker.

Végül egy küzdelmes mérkőzésen 15-11-re legyőztük a Savonát, és ezzel a címvédő FTC-Telekom Waterpolo kiharcolta a helyét a Bajnokok Ligája négyes döntőjében. Hátra van még egy mérkőzés, ahol a csoportelsőségét a Nagyvárad ellen szerezheti meg Nyéki Balázs együttese május 14-én hazai medencében, a Császár-Komjádi Sportuszodában.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Negyeddöntős csoportkör 5. forduló – 2025. április 22., kedd 20:00

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

FTC-TELEKOM (magyar) – RN SAVONA (olasz) 15-11 (5-1, 3-4, 2-3, 5-3)

Gólszerzőink: Argiropulosz 4, Manhercz 3, Nagy Ádám 2, Vámos 2, Di Somma, Fekete, Mandics, Vigvári 1-1

Cikkajánló

Vismeg Zsombor és Fekete Gergő egy barátságkvízben

Vízilabdacsapatunk játékosai egy rendhagyó barátság kvízre vállalkoztak - VIDEÓ!

Ezüstérmes lett az FTC a Komjádi Kupában

16-12-re kikaptunk a BVSC-től az utánpótlás torna döntőjében, így az FTC-Telekom nem tudott címet védeni.

A brillírozó Nagy Ákos vezette győzelemre a Fradit

Parázs hangulatú bajnoki rangadót nyert meg 19-15-re az FTC-Telekom a Honvéd otthonában.

Tökéletes hozzáállással 30-2-re nyertek férfi pólósaink

A Pro Recco elleni vereség után az Eger elleni győzelemmel vett új lendületet az FTC-Telekom.

Újra lendületet vennének férfi pólósaink

Pénteken indul a bajnokság középszakasza, az FTC-Telekom az Egert fogadja a Népligetben.

Nyéki Balázs: „Leblokkoltunk valahogy fejben"

BL-címvédő férfi vízilabdacsapatunk 13–9-re kikapott az olasz Pro Reccótól a negyeddöntős csoportkörben.

Ez nem a mi napunk volt, kikaptunk a Reccotól

13-9-re kikaptak férfi pólósaink olasz riválisuktól a Bajnokok Ligája negyeddöntős csoportkörében.

Játékosaink extrém kihíváson - Reformer pilates óra

Jansik Szilárd és Lakatos Csongor egy extrém pilates órán vett részt - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin