2021. október 30.
Megvan az ötös: Szegeden is nyertünk!
Sok-sok fiatallal és olykor szoros meccsen, de Szegeden is nyertünk.

Továbbra is hibátlan a bajnokságban az FTC-Telekom Waterpolo, amely az OB1 ötödik fordulójában szombaton Szegeden nyert, a sok hiányzó ellenére is.

Mivel rettenetesen sűrű a versenynaptár, kedden például még Bresciában játszottunk Bajnokok Ligája-rangadót, aztán jövő héten szerda és péntek este is bajnokink lesz a következő BL-forduló előtt, most eltérő okokból hiányzott a csapatkapitány Varga Dénes, valamint Német Toni és Pohl Zoltán is, a kapuban pedig Szakonyi Dániel kezdett.

Ám így is remekül indult a meccs, gyorsan elléptünk kettővel, és ugyan a Szeged 3–3-nál még utolért minket, utána soha többé. Akkor ugyanis a kapitányi feladatokat ellátó Vámos Márton visszavette a vezetést, majd Vigvári Vendel értékesített két emberelőnyt, sőt, Daniil Merkulov is betalált, így hirtelen 4–7-et mutatott az eredményjelző.

Innen a Szeged még egyszer, utoljára felzárkózott 6–7-ig, de onnan ismét elléptünk, és végül ha nem is tökéletes játékkal, de magabiztos győzelmet arattunk.

 

E.ON FÉRFI OB1, 5. FORDULÓ
SZEGED–FTC-TELEKOM WATERPOLO 8–12 (0–2, 3–3, 3–3, 2–4)
Gólok: Jansik 3, Merkulov 3, Vigvári 3, Damonte 1, Ubovic 1, Vámos 1

Cikkajánló

A Margitszigeten készülünk Málta újabb meghódítására

BL-címvédő férfi pólósaink kiváló hangulatban várják az idei Final Fourt! Cél a triplázás - VIDEÓ!

Történelmi dupla bajnoki cím!

Női és férfi vízilabdázóink együtt ünnepelhették bajnoki címüket, itthon tarolt az FTC-Telekom Waterpolo.

Ismét bajnok a megállíthatatlan FTC!

Harmadszor is legyőztük a Honvédot, így sorozatban ötödször lett bajnok az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata.

A klubtörténeti duplázás kapujában pólósaink

Május 31-én a Komjádiban az FTC-Telekom női, majd férfi vízilabdacsapata is megszerezheti a bajnoki címet.

Közel az arany: „Az elején el akartuk venni a kedvüket”

Férfi vízilabdázóink parádés első negyeddel nyitottak a Honvéd ellen, így esélyt sem adtak - VIDEÓ!

Gólfesztivállal nyertünk, vasárnap bajnokok lehetünk

Az FTC férfi vízilabdacsapata 20-12-re győzte le idegenben a Honvédot a döntő második meccsén.

Jön a döntő kulcsfontosságú idegenbeli mérkőzése

Férfi pólósaink a hazai siker után ezúttal a Tüske uszodában játszanak a Honvéd elleni döntő második meccsén.

"Jó, hogy ilyen meccseket vívhatunk a bajnoki döntőben"

Fekete Gergő elégedetten értékelt a Honvéd elleni bajnoki döntő első meccse után - VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin