2019. október 26.
Mindkét csapatunk ott van a négyes döntőben
Fantasztikus napot zártak az FTC felnőtt vízilabdacsapatai, mivel bejutottak a Magyar Kupa elődöntőjébe.

18 órakor ugrott vízbe az FTC-Telekom Waterpolo női és férfi csapata is, előbbi az egri csoportkörben játszott rangadót a BVSC ellen, míg utóbbi a Komjádiban vívott egy könnyűnek ígérkező visszavágót az UVSE-vel szemben.

Női pólósaink pénteken fantasztikus küzdelem után győzték le az Egert 10-9-re, a Honvédot pedig magabiztosan 20-2-re, míg a Dunaújváros-BVSC meccs 12-10-es végeredményt hozott. A Fradi ezek után azzal a tudattal készült a zuglóiak ellen, hogy egy újabb sikerrel bejut a négyes döntőbe. Az első negyed, ahogy azt várni lehetett, szoros játékot és 3-2-es BVSC vezetést hozott. Ekkor viszont robbantott a zöld-fehér csapat és lehozott egy 6-2-es második negyedet, amivel háromgólos előnnyel fordultunk a meccs második felére.

Tóth-Csabai Dóra és Illés Anna vezetésével sikerült állandósítani az előnyünket. Két válogatott klasszisunk vette hátára a Ferencvárost, ugyanis mindketten öt-öt gólig jutottak. A Csehó-Kovácsné Kasó Orsolya remekül védett ebben a periódusban, de dicséret illeti az egész csapatot, hiszen képesek voltak megbirkózni a téttel és azzal a lélektani hátránnyal, hogy az elmúlt két évben is a BVSC-től kapott ki a bajnokság bronzcsatájában. Az utolsó negyedet 12-8-ról kezdtük és ugyan 12-10-re feljöttek a zuglóiak, ezúttal mi jöttünk ki győztesen a csatából. A Fradi női pólósai rangadót nyertek és a vasárnapi Dunaújváros elleni zárómeccstől függetlenül bejutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe! Az utolsó találkozónak a csoportelsőség lesz a tétje, ami azért is fontos, mert a győzes a csapat elkerüli a címvédő UVSE-t.

Eközben a férfi csapatunk a Komjádiban rendezett gólparádét Varga Dénes, Vámos Márton és Mezei Tamás nélkül, akik a lelátóról nézték a mérkőzést. A péntek esti, 16-8-as hazai siker után az UVSE-nek csodára, vagy szupererőre lett volna szüksége ahhoz, hogy megfordítsa a párharcot és bejusson a legjobb négy közé. Mivel egyik sem szegődött Benedek Tibor tanítványai mellé, ezért a Ferencváros könnyedén vette a visszavágót. Giannis Fountoulis kezdte a Fradi gólgyártását, görög játékosunk pedig végig agilisan mozgott és nagy kedvvel pólózott. Nikola Jaksic akcióból és ötméteresből is eredményes volt, majd Német Toni szépen húzta be a labdát a kapu torkából emberelőnyben (1-4). Fountoulis második gólja után (2-5) Sedlmayer Tamás percei következtek. Egy labdaszerzés után görög klasszisunk úszott meg a szélen, átadta a túloldalra Kállaynak, onnan pedig a középen üresen maradó Sedlmayer kapta a labdát, aki nem hibázott (2-6). Gyors kontra végén szép csapatjáték. Gárdonyi büntetőt védett, és ismét Sedlmayer volt eredményes, ezzel pedig már 7-2 volt a Ferencvárosnak. A különbség pedig még tovább nőtt…

9-3-ról kezdtük a meccs második felét, melyet Német Toni nyitott egy szemfüles találattal (3-10). Ugyan az UVSE értékesített egy büntetőt (4-10), de erre három góllal válaszoltunk. Pohl, Fountoulis és Nyíri Balázs villanása után már 13-4 volt az állás, amikor jött két hazai gól (6-13). A hátralévő 10 percben viszont már egyszer sem kellett Gárdonyi Andrásnak maga mögé nyúlnia, ellenben lőttünk még ötöt. Fountoulis, Kállay és Jaksic vette magára a vezér szerepét a Fradiban, amely 18-6-ra nyert és kettős győzelemmel abszolválta a negyeddöntőt. A négyes döntőbe a címvédő FTC, az OSC, a Szolnok és a Miskolc jutott be.

BENU FÉRFI MAGYAR KUPA

Negyeddöntő 2. mérkőzés, 2019.10.26., szombat

Budapest, Császár-Komjádi Sportuszoda

UVSE – FTC-Telekom Waterpolo 6-18 (1-3, 2-6, 3-5, 0-4)

Gólszerzők: Fountoulis 5, Kállay 3, Jaksic 3, Sedlmayer 2, Német 2, Zalánki, Pohl, Nyíri 1-1

összesítésben: 34-14-el az FTC jutott be az elődöntőbe.

NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA

Csoportkör 3. mérkőzés, 2019.10.26., szombat

Eger, Bitskey Aladár Uszoda

FTC-Telekom Waterpolo – BVSC-Zugló 12-10 (2-3, 6-2, 4-3, 0-2)

16:00 | DUE-Maarsk Graphic – FTC-Telekom

Az első két helyezett jut be a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

Elvették szezonbeli veretlenségünket

Hiába küzdött az FTC-Telekom férfi vízilabdacsapata, kikapott az Olympiakosz otthonában a BL-ben.

Harc az athéni katlanban

Akár már kedd este bejuthat a BL Final Fourba az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata az Olympiakosz ellen.

A döntőért küzd mindkét csapatunk

Az FTC női együttesének a Dunaújvárost, a férfi pólósoknak az OSC-t kell legyőzniük a fináléért.

20/20 – veretlenül fordulunk rá a rájátszásra

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata 16-7-re nyert a Kaposvár ellen a középszakasz utolsó fordulójában.