2023. június 6.
Molnár Erik és Varga Vince az U20-as vb-keretben
Kovács Róbert, az U20-as vízilabda-válogatott szövetségi edzője kijelölte a Bukarestbe utazó játékosokat.

A belgrádi BL Final8 mellett az U20-as válogatott is egy igen rangos versenyen vett részt. Ausztrália, Szerbia, az Egyesült Államok, Horvátország és Montenegró ellen küzdött a magyar együttes. A topcsapatokból álló felkészülési versenyen első helyen végeztek a magyarok. Öt meccsből tizenhárom pontot gyűjtöttek, mindössze egyszer veszítettek pontot, méghozzá a Horvátország elleni döntetlen alkalmával, amit büntetőkkel riválisunk nyert.

A keretben azonban ekkor még nem volt ott az FTC-Telekom pólósa, Molnár Erik, aki a Bajnokok Ligája nyolcas döntőjében segítette csapatunkat ezidő alatt. Varga Vince játszott a tornán, és az ifi rájátszásban szabályosan kitömte ellenfeleinket, ezzel kiharcolta kerettagságát.

A romániai küzdelmeket június 10. és 17. között rendezik majd.

Az U20-as férfi válogatott kerete:

Kapusok: Danka Benedek (KSI), Gyapjas Viktor (BVSC)

Mezőnyjátékosok: Ekler Zsombor (Honvéd), Lakatos Soma (Szeged), Mészáros Mátyás (BVSC), Molnár Erik (FTC-Telekom), Nagy Ákos (KSI), Nagy Norbert (Miskolc), Pető Attila (Szolnok), Szalai Péter (KSI), Szécsi Marcell (UVSE), Tátrai Dávid (BVSC), Varga Vince (FTC-Telekom), Vigvári Vince (OSC), Vismeg Zsombor (Szolnok)

Cikkajánló

Győzelem a BL-nyitányon

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata szépen lassan őrölte fel a Herceg Novit, és megfordította a meccset.

Kezdődik a Bajnokok Ligája férfi pólósainknak

Kiváló formában várja a BL-rajtot az FTC, amely a Jadran Herceg Novit fogadja.

Magabiztos győzelem a BL-főpróbán

Az FTC-Telekom Waterpolo a Kaposvár otthonából hozta el az újabb három pontot, miután 14-3-ra győzött.

„Fogadásból odamentem egy rózsaszín gatyában”

Két fiatal vízilabdázónk idézte fel sulikezdés alkalmából az iskolaéveket, repkedtek a vicces sztorik – VIDEÓ!

Állami kitüntetésben részesült Varga Zsolt

A vb-győztes szövetségi kapitánya a Magyar Érdemrend parancsnoki keresztje kitüntetést vehette át.

Győzelem a Szentes ellen

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata jó játékkal győzte le ellenfelét a bajnokság második fordulójában.

A Szentes ellen folytatjuk pénteken

Az FTC-Telekom Waterpolo férfi csapata hazai medencében folytathatja bajnoki menetelését.

Győzelem a bajnoki nyitányon

Az FTC-Telekom Waterpolo 17-11-re győzte le a KSI-t, több fiatal is helyet kapott a meccskeretben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin